Kornfeil si v Misanu dojel pro páté místo

Český jezdec Jakub Kornfeil si v Misanu rozšířil bodovou sbírku. V cíli závodu skončil na pátém místě.
Kornfeil si v Misanu dojel pro páté místo

V kvalifikaci na sanmarinský závod sice Kornfeil zajel čas do první řady, ale následně mu bylo jeho nejrychlejší kolo odebráno, protože jezdec překročil traťové limity. Kvůli tomu se nakonec musel do závodu vydávat až z devátého místa.

„Dneska to byla fantazie. Tedy až do chvíle, kdy jsme zjistili, že mně zrušili kvalifikační kolo. Od rána jsem se cítil perfektně a motorka fungovala skvěle. Včera jsme bojovali s nastavením převodů. Dneska už bylo všechno v nejlepším pořádku. V kvalifikaci jsem se cítil velice dobře a sázel tam jedno rychlé kolo za druhým. Jsem trošku naštvaný, že pár centimetrů nakonec rozhodlo náš kvalifikační výsledek. Tak tenký led dneska stál mezi úspěchem a neúspěchem. Bohužel je to dostatečná vzdálenost na to, aby můj čas nebyl započítaný. Každopádně, rychlost máme, dobré nastavení taky, takže se moc těším na závod, kde si, doufám, spravíme chuť. Moc děkuji týmu za skvělé nastavení a taky pochvalu za dnešní výkon. Zítra se o to popereme!“ řekl po kvalifikaci spokojený závodník.

Moto3: Z první výhry kariéry se raduje Dalla Porta

Moto3: Z první výhry kariéry se raduje Dalla PortaÚvod závodu v Misanu Kornfeilovi nevyšel úplně podle jeho představ, protože po startu z devátého místa klesl. Nicméně až do třetího kola se držel ve vedoucí skupině. Poté došlo k hromadnému pádu. Pád se odehrál těsně před Kornfeilem, takže se jezdec musel vyhýbat padajícím soupeřům. To se mu povedlo, ale ztratil kontakt s vedoucí pěticí. Pak Kornfeil dlouho jezdil šestý. Až těsně před koncem se posunul na páté místo, když spal jeho týmový kolega Bezzecchi. Na pátém místě už Kornfeil dojel až do cíle.

„Ve warm-upu jsme udělali ještě malé změny na přední vidlici. Tím se podařilo motorku vychytat a vše bylo připravené na závod. Po startu jsem ztratil několik míst. Snažil jsem se, abych kluky předjel co nejdřív zpět a mohl pomýšlet na boj na čele. Jenže pak přišel ten hromadný pád. Měl jsem co dělat, abych se vyhnul padajícím jezdcům. Jsem moc rád, jak jsem zareagoval. Doufám, že jsou všichni v pořádku. Tímto okamžikem ale závod v podstatě skončil. Přede mnou se otevřela díra přes dvě a půl vteřiny, která navíc narůstala. Jel jsem sám, což je hrozně těžké. Za průběh závodu nejsem moc rád. Těší mě ale vyrovnané časy a pocit, že jsem pro dnešní výsledek udělal maximum. Stahovat sám takové manko je náročné jak fyzicky tak psychicky. Řekl bych, že mnohem víc, než bojovat ve skupině. Tento víkend byl jeden z nejlepších letos a velké díky patří týmu za skvělou práci,“ sdělil po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz