Kornfeil si v Misanu dojel pro páté místo

Český jezdec Jakub Kornfeil si v Misanu rozšířil bodovou sbírku. V cíli závodu skončil na pátém místě.
Kornfeil si v Misanu dojel pro páté místo

V kvalifikaci na sanmarinský závod sice Kornfeil zajel čas do první řady, ale následně mu bylo jeho nejrychlejší kolo odebráno, protože jezdec překročil traťové limity. Kvůli tomu se nakonec musel do závodu vydávat až z devátého místa.

„Dneska to byla fantazie. Tedy až do chvíle, kdy jsme zjistili, že mně zrušili kvalifikační kolo. Od rána jsem se cítil perfektně a motorka fungovala skvěle. Včera jsme bojovali s nastavením převodů. Dneska už bylo všechno v nejlepším pořádku. V kvalifikaci jsem se cítil velice dobře a sázel tam jedno rychlé kolo za druhým. Jsem trošku naštvaný, že pár centimetrů nakonec rozhodlo náš kvalifikační výsledek. Tak tenký led dneska stál mezi úspěchem a neúspěchem. Bohužel je to dostatečná vzdálenost na to, aby můj čas nebyl započítaný. Každopádně, rychlost máme, dobré nastavení taky, takže se moc těším na závod, kde si, doufám, spravíme chuť. Moc děkuji týmu za skvělé nastavení a taky pochvalu za dnešní výkon. Zítra se o to popereme!“ řekl po kvalifikaci spokojený závodník.

Moto3: Z první výhry kariéry se raduje Dalla Porta

Moto3: Z první výhry kariéry se raduje Dalla PortaÚvod závodu v Misanu Kornfeilovi nevyšel úplně podle jeho představ, protože po startu z devátého místa klesl. Nicméně až do třetího kola se držel ve vedoucí skupině. Poté došlo k hromadnému pádu. Pád se odehrál těsně před Kornfeilem, takže se jezdec musel vyhýbat padajícím soupeřům. To se mu povedlo, ale ztratil kontakt s vedoucí pěticí. Pak Kornfeil dlouho jezdil šestý. Až těsně před koncem se posunul na páté místo, když spal jeho týmový kolega Bezzecchi. Na pátém místě už Kornfeil dojel až do cíle.

„Ve warm-upu jsme udělali ještě malé změny na přední vidlici. Tím se podařilo motorku vychytat a vše bylo připravené na závod. Po startu jsem ztratil několik míst. Snažil jsem se, abych kluky předjel co nejdřív zpět a mohl pomýšlet na boj na čele. Jenže pak přišel ten hromadný pád. Měl jsem co dělat, abych se vyhnul padajícím jezdcům. Jsem moc rád, jak jsem zareagoval. Doufám, že jsou všichni v pořádku. Tímto okamžikem ale závod v podstatě skončil. Přede mnou se otevřela díra přes dvě a půl vteřiny, která navíc narůstala. Jel jsem sám, což je hrozně těžké. Za průběh závodu nejsem moc rád. Těší mě ale vyrovnané časy a pocit, že jsem pro dnešní výsledek udělal maximum. Stahovat sám takové manko je náročné jak fyzicky tak psychicky. Řekl bych, že mnohem víc, než bojovat ve skupině. Tento víkend byl jeden z nejlepších letos a velké díky patří týmu za skvělou práci,“ sdělil po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


11:01 | Márquez absolvoval třetí operaci zlomené paže: odkaz
11:00 | Franco Morbidelli dnes slaví 26 let. odkaz
22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz