Kornfeil si v Mugellu dojel pro dva body

Kornfeilovi nevyšla kvalifikace na italský závod. Nepostoupil do druhé části. Do závodu musel startovat ze sedmé řady. Nakonec si v závodě dojel pro dva body.
Kornfeil si v Mugellu dojel pro dva body

Ve volných trénincích se Kornfeilovi v Mugellu nedařilo tak, jak by potřeboval. Nevešel se mezi nejlepších čtrnáct, takže musel nastoupit do první kvalifikace. Tam se mu také nepodařilo zajistit si postup, konkrétně z toho vzešel start až ze sedmé řady. Jak sám Kornfeil již několikrát řekl, kvalifikace stále zůstává jeho slabou stránkou.

„Znovu jsme nepostoupili, takže je to velké zklamání. Je to škoda, protože ve třetím volném tréninku motorka fungovala skvěle. Měli jsme dobrý plán použití pneumatik, ale bohužel špatnou strategii. Dvakrát jsem jel úplně sám, což je na tak dlouhé trati velký problém. Do kvalifikace jsme si věřili, že konečně tady v Mugellu prolomíme ta špatná umístění. Průběh nebyl špatný a v závěru jsem se snažil, aby mně vyšlo ještě jedno rychlé kolo navíc. To se povedlo, jen jsem si skupinu před sebou nechal málo odjet a na posledního jezdce skupiny jsem se docvakl už v první zatáčce a nemohl jej předjet. To mě zdrželo a bohužel z toho nebyl postup. Každopádně máme dobře nastavenou motorku, takže se moc těším na závod. Bude to velká loterie jako vždycky tady v Mugellu. Moc díky šéfmechanikovi a celé skupiny za dobré nastavení a uvidíme zítra,“ řekl po Kornfeil po kvalifikaci.

Moto3: Před domácím publikem se prvního vítězství dočkal Arbolino

Moto3: Před domácím publikem se prvního vítězství dočkal Arbolino

V kvalifikacích se Kornfeilovi letos příliš nedaří, ale v závodech si obvykle polepší. Podobně to probíhalo i v Mugellu. Po startu ze sedmé řady si Kornfeil nakonec v závodě dojel pro dva body za čtrnácté místo a věří, že za dva týdny v Barceloně už se mu konečně podaří zajet lepší kvalifikaci.

„Máme za sebou další bolavý víkend. Budu se opakovat, ale náš jasný a největší problém je kvalifikace. Není pochyb o tom, že v závodě jsme měli na to, abychom jeli v první skupině. Cítil jsem se velmi dobře a jel jsem v hodně rychlém tempu. O tom svědčí i šesté nejrychlejší kolo závodu, které jsem zajel. Bohužel jsem ale v prvním kole doplatil na chybu Masakiho a musel ven z trati. To mě stálo v podstatě celý závod. Věděl jsem, že musím okamžitě kupředu, aby se přední skupina neutrhla. To se ale stalo během souboje s Yurchenkem, takže jsme mohli bojovat už jen o těch pár bodů. Je to lepší než nic, ale sečteno a podtrženo, je to hodně daleko za tím, na co máme. Už se moc těším do Barcelony, kde to snad konečně prolomím,“ uvedl po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ Jakuba Kornfeila, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz