Kornfeil si v závěru sezóny dojel pro další podium

Už jednou se letos Jakub Kornfeil dostal na stupně vítězů. Dnes to dokázal zopakovat. Před Kornfeilem v závěru upadli tři soupeři, což českého jezdce dostalo na třetí místo.
Kornfeil si v závěru sezóny dojel pro další podium

Okruh ve Valencii sice nepatří mezi nejoblíbenější okruhy Jakuba Kornfeila, ale už od volných tréninků se českému jezdci nevedlo vůbec špatně. V kombinaci tří tréninků obsadil Kornfeil čtvrté místo. Dobře pro Kornfeila začala i kvalifikace. Náš jezdec se nějaký okamžik držel v čele, dokud jej nesesadil John McPhee. Delší dobu pak Kornfeil zůstával druhý. Později však o několik pozic přišel. Kornfeilův čas nakonec stačil jen na dvanácté místo. Kvalifikace byla hodně těsná. Kornfeil za vítězem zaostal o necelé čtyři desetiny.

„Dnešek byl poměrně náročný a to i fyzicky. Co se ale týče pocitu z jízdy, jsem moc spokojený. Našli jsme skvělé nastavení a díky tomu si jízdu tady ve Valencii opravdu užívám. Moc za to vděčím své formaci mechaniků. Celý den jsme byli na horních příčkách tabulky. Zejména ve třetím volném tréninku, kde jsem byl dlouho druhý. V kvalifikaci to probíhalo stejně. Dlouho jsem držel první desítku, ale v závěru už jsem se nedokázal zlepšit. Byl jsem úplně sám, což je hrozně těžká pozice na nějaké útoky. Ukázal jsem, že dokážu jet na špici a nezoufám kvůli malému neúspěchu na konci kvalifikace. Pozitivní je, že máme rytmus, dobré nastavení a jsme dobře připraveni na závod. Zítra to bude jeden obrovský souboj. Rychlá kola dokážu zajíždět i sám, takže věřím, že můžeme odjet dobrý závod. Můžu říct, že s tak dobrým pocitem jsem tady ve Valencii ještě nikdy nezávodil. Jsme zkrátka připraveni!“ prohlásil po sobotní kvalifikaci jihomoravský závodník.

Moto3: Ve Valencii vítězí Oliveira, Kent je mistrem světa

Moto3: Ve Valencii vítězí Oliveira, Kent je mistrem světa

Po startu ze čtvrté řady se v nedělním závodě Kornfeil brzy dostal do elitní desítky. Dlouho se držel na šestém místě. V závěru závodu ztrácel na pátého Antonelliho a navíc se mu přibližoval Brad Binder. Až do posledních zatáček se nezdálo, že by Kornfeil mohl dojet na stupních vítězů, protože před ním byli Oliveira, Navarro, Vazquez, Fenati a Antonelli. Navíc s nimi Kornfeil nebyl v těsném kontaktu. Samotný závěr však přinesl hromadný pád. Antonelli dojel vedoucí skupinku, při útoku na pódiová umístění upadl a vzal s sebou i Vazqueze a Fenatiho. Tím pádem se Kornfeil posunul na třetí místo a může se tak radovat z druhého umístnění na stupních vítězů v letošní sezóně. V celkovém pořadí šampionátu obsadil jihomoravský jezdec dvanácté místo.

„Je to úžasné. Před závodem jsem takový výsledek rozhodně neočekával. Od pátku jsme byli rychlí a motorka fungovala velmi dobře. Na trati, kde jsem se dřív potýkal s potížemi, se mně rázem jelo docela dobře. Poslední závody jsme taktéž odjeli v dobré formě a toto třetí místo je skvělým ukončením sezóny. Během závodu, když se skupinka rozdělila, jsem si dal za cíl porazit Bindera. Byl dost rychlý. Moje motorka však fungovala velice dobře, což mně dost ulehčilo život. Samozřejmě, incident z poslední zatáčky, to bylo velké štěstí na mé straně. Mohl jsem být šestý, nebo sedmý. Ani to by nebylo špatné. Tři soupeři však odpadli a mně to vyšlo na stupně vítězů. Myslím, že po té práci a velkém progresu z posledních závodů, si takový konec sezóny určitě zasloužíme. Navíc, celou dobu, co jezdím mistrovství světa, jsem čekal na své první pódium a letos se mně poštěstilo dokonce dvakrát. Je to skvělé jak pro mě a moji hlavu, tak celý tým a mé fanoušky. Chci hrozně moc poděkovat týmu za usilovnou práci v průběhu sezóny, také mým sponzorům, fanouškům a všem, kteří mě podporují. Už teď se nemůžu dočkat dalšího svezení v roce 2016,“ uzavírá Kornfeil.

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz