Kornfeil si z Aragonie veze bod

Jakub Kornfeil v Aragonii startoval ze čtvrté pozice, ale v cíli závodu nakonec skončil jako patnáctý a veze si domů jeden bod.
Kornfeil si z Aragonie veze bod

Kvalifikace letos většinou byla Kornfeilovou slabinou, v Aragonii se mu ovšem podařilo zajistit si čtvrtou startovní pozici. Jednalo se o jeho letošní nejlepší kvalifikační výsledek.

„Ráno bylo mokro, takže jsme museli všechno změnit a přizpůsobit novým podmínkám,“ řekl Kornfeil v sobotu. „V kvalifikaci jsem měl perfektní strategii. Několik minut před koncem jsme vyměnili převodovku, což bylo pro tým náročné, ale zvládli to a ukázalo se, že vyměnit převodovku během kvalifikace bylo dobrým rozhodnutím. Pak jsem měl obavy, jestli je ještě dost času na naplánovaná kola. Poté jsem hodně zabral a zahájil jsem druhý útok. Čtyři minuty před koncem mi mechanici nasadili čerstvé pneumatiky. Tentokrát jsem se poučil z Misana a sledoval jsem čas. Vymyslel jsem kompletní strategii, která pro mě nakonec dobře zafungovala. Čtvrté místo v kvalifikaci je můj nejlepší výsledek sezóny. Hned od startu chci držet krok s vedoucí skupinou. Samozřejmě, pokud bude šance, udělám cokoli, abych se dostal na pódium. Nemám co ztratit, mohu jen získat,“ věřil si Kornfeil po povedené kvalifikaci.

Po nadějné kvalifikaci ovšem přišlo zklamání v závodě. Start sice v podání Kornfeila nebyl špatný, v úvodu závodu byl vpředu, ale postupně se propadal stále více vzad, až z toho nakonec bylo jen patnácté místo. Domů si tedy Kornfeil veze jen jeden bod.

Moto3: Canet dominoval aragonskému závodu

Moto3: Canet dominoval aragonskému závodu

„V neděli ráno jsme vyměnili motor a byli jsme si jistí, že máme dobře nastavenou také převodovku. Vše bylo připravené a očekávání tomu odpovídala. Neměl jsem úplně špatný start. Canet od začátku udával tempo a já byl přesvědčený o tom, že na Oguru s Lopezem budu mít. Ale opak byl pravdou. Nevymyslel jsem vůbec nic a postupem závodu jsem se za nimi nebyl schopný ani udržet ve slipstreamu na rovince. Tam si vytvořili dostatečný náskok na to, abych nebyl schopný zaútočit v zatáčkách. Abych byl upřímný, dneska jsem si nepřipadal jako závodník. Nebylo to závodění, ale couvání startovním polem. I když první dva dny víkendu dopadly dobře a sobota dokonce velmi dobře, závod byla jedna velká pohroma,“ stěžoval si po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ Jakuba Kornfeila a Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.