Kornfeil si z Austrálie veze body za dvanácté místo

Jakub Kornfeil dokázal v Austrálii rozšířit svou bodovou sbírku. Připsal si čtyři body za dvanácté místo.

Před týdnem v Japonsku vybojoval Kornfeil body a na úspěch navázal i v Austrálii, kde dojel dvanáctý a připsal si tak čtyři body.

Závodní víkend v Austrálii také ovlivnilo počasí. Během soboty a neděle se objevilo několik dešťových přeháněk. V kvalifikaci Kornfeil zajel nejlepší kolo za 1:38,328, což stačilo na dvacátou pozici. Český jezdec ovšem po kvalifikaci neztrácel optimismus.

„Nemůžu říct, že bych byl nespokojený. Ale spokojený bych byl, kdybychom byli o tři desetiny rychlejší. V nejrychlejším kole jsem před sebou chytl na výjezdu Herreru a trošku jsem ztratil. Phillip Island je trošku specifický v tom, že máte-li zajet rychlé kolo, už poslední úsek toho předchozího musí vyjít. To se mi v závěru nepodařilo. Myslím, že motorka docela funguje. Do třetího tréninku jsme udělali malou změnu - máme trošku delší motorku, což vypadá, že byla dobrá volba. Zítra bude důležité dobře odstartovat a co nejdřív se dostat do první patnáctky. Tady je třeba od začátku tlačit na pilu. Nic není nemožné. Vzpomeňme dva roky zpátky, kdy jsem z konce startovního pole dokázal vést závod,“ prozradil Kornfeil po kvalifikaci.

Moto3: Závod ukončen kvůli dešti, vítězí Mir a slaví titul

Po startu z dvacátého místa se Kornfeil posunul vpřed. Už během prvního kola se přiblížil bodovaným pozicím. Později se dostal přímo na bodované pozice a jezdil v druhé skupině. Pak ovšem přišla silná přeháňka a závod musel být okamžitě zastaven. Jezdci už stačili odjet dostatečný počet kol na to, aby mohl být závod ukončen a byl přidělen plný počet bodů. Jako konečné výsledky závodu se počítají výsledky z konce patnáctého kola. Kornfeil získal body za dvanácté místo. V celkovém pořadí je jednadvacátý.

„S dneškem jsem určitě moc spokojený. Vlastně s celým víkendem. Krůček po krůčku jsme se zlepšovali, vychytávali motorku a to se nakonec vyplatilo v závodě. Takto nějak bych si představoval, že by to mohlo být každý víkend, teď už tedy jen v těch zbývajících dvou. Bohužel jsem neměl úplně ideální start, ale brzy jsem se usadil ve skupině. Pak tam ale bylo několik pádů a utvořil se rozestup. Na Phillip Islandu je možné to sjet, to jsme mohli vidět ve všech třídách. Jenže v naší skupince se vepředu pořád předjížděli a nebyli jsme rychlí natolik, abychom to zvládli. Byť jsem se snažil to několikrát signalizovat, někteří jsou prostě neřízené střely. Chci moc poděkovat týmu za dobrou práci během celého víkendu. Je skvělé, že druhý závod v řadě jsme dosáhli na body. Chtěl bych tento výsledek věnovat mojí mamince, která zítra slaví narozeniny! Všechno nejlepší ze zámoří, mami! :-)“ sdělil po nedělním závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Pruestl GP