Kornfeil v Argentině upadl, dojel čtyřiadvacátý

Jakub Kornfeil odjíždí z Argentiny bez bodů. V závodě upadl, rozjel se a dojel do cíle, ale až jako čtyřiadvacátý.

Úvodní argentinský trénink Kornfeilovi vyšel. Obsadil čtvrté místo, v kombinovaném pořadí tréninků byl ovšem až osmnáctý, což znamenalo, že musel nastoupit do první kvalifikace. Do druhé části postoupit dokázal, ale nakonec jeho výkon stačil jen na šestnácté místo, takže spokojený nebyl.

„Dnešní kvalifikace je jedna velká katastrofa. Když si procházím výsledky, žasnu nad tím, kolik ztrácím ve druhém sektoru. Jen tam jsem ztratil 0,429 sekundy, což je hrozná propast. Další velký problém je, že jsem prostě ve druhé části kvalifikace nic nevymyslel. Nebylo v podstatě z čeho tam vsadit to rychlé kolo. Plán byl takový, že vyjedeme pět minut po začátku tréninku. Neměl jsem ani helmu, když jsem dostal povel, že jedeme. Vše bylo nachystané, já sedl na motorku, ale přišla další změna. Nakonec jsme vyjeli až po těch pěti minutách. Jel jsem ve vláčku za Fenatim. Ten zajel do boxů a celá skupina jela za ním. Já jsem tedy zajel taky. Asi po půl minutě jsem zase vyjel a zbývalo něco přes šest minut. Tam jsem se za nikým nechytl, ani nezajel žádné extra rychlé kolo, takže proto až šestnáctka. Zítra to bude složité, každopádně se ale co nejrychleji musím dostat do desítky a pak zkusit jít co nejvíc nahoru. Uvidíme, jaké bude zítra počasí. Předpověď zatím říká, že na sedmdesát procent nás zasáhne déšť. Naše šance jsou ale stejné, ať bude sucho nebo mokro, takže uvidíme zítra,“ řekl po kvalifikaci nespokojený jihomoravský závodník.

Moto3: Masiá proměnil první pole position v první vítězství

Moto3: Masiá proměnil první pole position v první vítězství

Závod se nakonec obešel bez deště. Kornfeil odstartoval z šestnácté pozice, nicméně v úvodu se dostal do kontaktu s jiným jezdcem a přišel o pozice. Ve snaze dohnat ztrátu pak upadl. Dokázal se sice ještě rozjet, ale na bodované pozice se nedostal. Skončil čtyřiadvacátý.

„Tento víkend nám to opravdu nepřálo a vygradovalo to závodem. Po startu jsem se snažil chytnout Rodriga, protože mi bylo jasné, že půjde dopředu. Jenže v prvním kole jsem nic moc nezískal a ve druhém kole a druhé zatáčce jsem se pak dostal do kontaktu s Masakim. Takže jsem šel na úplně poslední místo a mohl začít dotahovat. Pár jezdců jsem předjel, a jel jednadvacátý. Při snaze dotáhnout jezdce před námi jsem upadl na brzdách do zatáčky číslo třináct a bylo hotovo. Ten pád přišel z ničeho nic. Nebyly tam žádné agresivní brzdy, ani odlišná stopa ve srovnání s minulými koly. Na datech jsme taky nenašli nic, co by bylo neobvyklé. Na víkend jako tento je třeba co nejrychleji zapomenout a soustředit se na Ameriku,“ prozradil po argentinském závodě Kornfeil.

Foto: Prüstel GP, zdroj: TZ Jakuba Kornfeila

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře