Kornfeil v Itálii bodovou sbírku nerozšířil

Kornfeil v Itálii bodovou sbírku nerozšířil

Jakub Kornfeil dojel v italském Mugellu mimo bodované pozice. Nyní už se soustředí na Barcelonu.

Do Mugella přijel Kornfeil s dobrými pocity z Francie, kde startoval do závodu z druhé pozice a nakonec se tam ještě proslavil svým neuvěřitelným skokem přes Bastianiniho motocykl, po němž pak ještě dokázal dokončit závod na šesté pozici. Před začátkem italského víkendu se ještě Kornfeil dočkal pocty od KTM. Dostal podepsaný dres trojnásobného mistra světa v motokrosu Jeffreyho Herlingse, který také závodí s číslem 84. Po volných trénincích se ještě zdálo, že by Kornfeil mohl navázat na úspěchy z Francie, v sobotu dopoledne byl pátý, ale v kvalifikaci už to nebylo ono. Zajistil si start až ze sedmé řady, přesto jej neopouštěl optimismus.

„Je to obrovská škoda. Celý víkend se nám dařilo být v horních místech tabulky a kvalifikace se tak pokazila. V prvním výjezdu jsem jel s Phillipem Öttlem. Tam úplně nevyšla spolupráce. Poté, co jsem ho v jednom kole vytáhl, on zaklapl a další kolo už jsme nespolupracovali. V další části jsem sice zrychlil, ale pořád to nebylo to, co bych potřeboval. No a poslední část byla hodně krátká a zbyla nám tam dvě kola. V tom prvním rychlém jsem předjížděl dva soupeře, takže nic moc a v tom posledním se sice podařilo zrychlit, ale opět málo. Sedmá řada je strašná a z dnešního výkonu nemůžu mít vůbec radost. Doufám, že se Martinovi zítra nepodaří utrhnout. To by mohlo znamenat roztrhání startovního pole, což si samozřejmě nepřeji. Motorka funguje fajn, takže zítra se o to poperu se vší vervou!“ věřil po kvalifikaci Kornfeil.

Po nepodařené kvalifikaci nepřišlo zlepšení ani v závodě. Český jezdec se těžko prodíral vpřed a pak se zase propadal. Nakonec projel cílem až třiadvacátý, což znamená bez bodů. V průběžném pořadí šampionátu klesl na jedenáctou pozici. Nyní se už soustředí na Barcelonu, kde by vše rád napravil.

„Tento závod je neskutečná škoda. Víkend začal tak dobře volnými tréninky. Od nepodařené kvalifikace to ale šlo z kopce a závod to jen podtrhl. Získal jsem pár pozic. Pak jsem začal bojovat sám se sebou a propadl se až za první dvacítku. Po kontaktu s Yurchenkem jsme navíc ztratili kontakt se skupinou před námi a tím byly šance na body definitivně ztraceny. Nevím co víc k tomu říct. Je to velké zklamání. Toto rozhodně není výsledek, na který mám. Faktem ale je, a už to bylo řečeno, že zajíždět kvalifikace podobným stylem prostě není možné. Občas se může podařit udělat v závodě zázrak. Taky to ale může dopadnout stejně katastroficky jako dneska. Je třeba se podívat pravdě do očí a uznat, že tento výsledek jde za mnou. Omlouvám se týmu a všem partnerům, že jsem nedotáhl do konce slibně rozjetý víkend. Všem ale můžu slíbit, že udělám maximum, aby to v Barceloně bylo jinak,“ prohlásil po italském závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstl GP

Doporučujeme

Články odjinud