Kornfeil v Japonsku dojel v první desítce

Jakub Kornfeil v Japonsku vybojoval desáté místo. S tímto výsledkem ovšem spokojený není a už se soustředí na Austrálii.
Kornfeil v Japonsku dojel v první desítce

V prvním japonském tréninku dokázal český jezdec Jakub Kornfeil zajet nejlepší čas. V kvalifikaci už ovšem tak úspěšný nebyl. Jihomoravský závodník měl v kvalifikaci nepříjemný pád. Nejprve to sice vypadalo, že by situaci mohl zachránit, ale nakonec v kačírku upadl. V závěru kvalifikace ještě dokázal vyjet a obsadil šestnácté místo.

„V kvalifikaci jsem se necítil tak dobře jako v tréninku. Pak jsem v jednom kole vysadil a zatáčku číslo devět jsem místo jedničky jel na dvojku a trošku mimo stopu. Přidal jsem plyn a dostal nečekaný highsider. Z motorky spadl řetěz, ten se mi podařilo nasadit. Kluci pak motorku rychle opravili a mohli jsme pokračovat. V posledních pár minutách jsem se snažil, co to šlo. Stačilo to ale jen na šestnácté místo. Měl jsem před sebou Nakarina a to mě trošku zpomalilo. Pak těsně přede mnou spadl také Vietti. Možná to mohlo být o pár desetin lepší, ale co se dá dělat. Rozhodně není všem dnům konec. Věřím, že zítra dokážeme zajet dobrý výsledek,“ pravil po kvalifikaci Kornfeil.

Moto3: Z japonské výhry se raduje Bezzecchi, Martin nedojel

Moto3: Z japonské výhry se raduje Bezzecchi, Martin nedojel

Kornfeilovi se tentokrát po startu ze šestnácté pozice nepodařilo prodrat se vpřed, naopak se propadl. Později se mu podařilo získat pozice a v cíli byl odmávnut jako desátý, nicméně spokojený s tímto výsledkem není a již se soustředí na Austrálii.

„Úvod do závodu byl katastrofální.Měl jsem sice dobrou startovní reakci, ale krátce po startu jsem přišel o dvě místa. Na konci prvního kola pak o další tři. První skupina odjela a já zůstal v tom druhém vláčku, kde byl Ramirez, Migno, Masia, Vietti a Suzuki. V průběhu závodu jsme sice zajížděli stejně rychlá kola jako vedoucí skupina, to už ale byl rozestup tak velký, že bylo bez šance je stáhnout. S jízdou ve druhé skupině nemůžu být spokojený, protože musíme patřit mezi ty čelní. V posledních kolech už to bylo docela náročné, grip ubýval a několikrát jsem cítil, že jsem na hranici pádu. Je tedy fajn, že jsem vyhrál skupinu, ale desítka je prostě málo. Už se moc těším na Phillip Island, trať, kde jsem v minulosti zajel pár slušných závodů. Velká gratulace patří rozhodně Marcovi. Dnes jel fantasticky a je skvělé ho vidět zpět ve hře,“ okomentoval japonský závod Kornfeil.

Foto: Prüstel GP, zdroj: TZ Jakuba Kornfeila

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře