Kornfeil v Le Mans nakonec dojel devátý

Kornfeil v Le Mans nakonec dojel devátý

Jakub Kornfeil v Le Mans nepostoupil do druhé části kvalifikace, ale v závodě se nakonec dočkal bodů za deváté místo.

V prvním tréninku na GP Francie zajel Kornfeil dvanáctý čas, odpoledne už se ale nedařilo, propadl se mimo postupová místa a v sobotu pršelo, takže už se nemohl posunout mezi nejlepších čtrnáct. Musel tedy do první kvalifikace, z níž nedokázal postoupit. Zajistil si dvaadvacáté místo na startu. Vlivem penalizace soupeřů startoval jednadvacátý. Jednalo se o Kornfeilovu nejhorší kvalifikaci letošního roku.

„Není pochyb o tom, že je to letos nejhorší kvalifikace. Před výjezdem jsme udělali správné rozhodnutí nastoupit na suchých pneumatikách. Když už bylo vše připraveno k vyjetí, bylo něco špatně na zadním kole. Motorku jsme tedy zatlačili zpět do garáže. Tady jsme ztratili nějaký čas a když už jsme byli konečně připravení na vyjetí, dostal jsem signalizaci, že budeme čekat na vodiče. To jsme v těchto podmínkách nepotřebovali, ale prostě jsme čekali. Čekání způsobilo, že mi zbyl čas jen na pět rychlých kol. Aby toho nebylo málo, tak jsem na své rukojeti zapomněl přepnout mapu na suchý setup. To je samozřejmě moje chyba, za kterou se omlouvám a jelikož těch chyb dneska byla spousta, výsledek tomu odpovídá,“ prozradil po kvalifikaci Kornfeil.

Závod v Le Mans se nakonec odjel za relativně nízkých teplot, ale na suchém povrchu.  Kornfeil startoval z jednadvacáté pozice. Postupně se mu však dařilo posouvat se vpřed. V závodě se hodně padalo, v cíli bylo klasifikováno jen sedmnáct jezdců. Pády soupeřů tedy Kornfeilovi také dopomohly k posunu na vyšší příčky. Nakonec si veze body za deváté místo.

„Dnešní den byl od rána úplně jiný a už během warm-upu jsem se na motorce cítil skvěle. Ráno jsme zkusili měkké pneumatiky, které fungovaly výborně. Do závodu už jsme neměnili nic, protože podmínky mezi závodem a warm-upem byly identické. První dvě kola nebyla nic moc. Bylo tam hodně strkanic a pádů. Pak se ale vše ustálilo, já jsem začal jet svoje tempo a získávat pozice. Motorka fungovala skvěle a já jsem si věřil v předjíždění. Nakonec se sjely čelní skupiny v jednu a já byl její součástí. Bohužel jsem se ale zasekl za Masakim, na kterého jsem prostě nemohl najít ten správný recept. Musím uznat, že byl lepší a já díky tomu zůstal pasivně kolem desítky. Každopádně závod hodnotím velmi pozitivně, po všech těch problémech a chybách je to pěkná odměna. Naším nejslabším článkem jsou opět kvalifikace, které nás bohužel stojí hodně cenných bodů v závodech,“ sdělil po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ Jakuba Kornfeila, foto: Prüstel GP

Doporučujeme

Články odjinud