Kornfeil v Malajsii po chybě soupeře nebodoval

Jakub Kornfeil odjíždí z Malajsie bez bodů. O možnost bodového zisku jej připravila chyba soupeře.
Kornfeil v Malajsii po chybě soupeře nebodoval

Páteční tréninky nebyly pro Kornfeila jednoduché, dokončil je až na sedmnácté pozici. V sobotním tréninku si polepšil na sedmé místo, ale kvalifikace se mu nepovedla. Zajistil si v ní až dvaadvacáté místo. Po penalizaci soupeře se však posunul o jedno místo vpřed.

„Dnešní kvalifikace je jedno velké zklamání. Moc se omlouvám týmu, protože dneska jsem určitě nezajel, na co mám. Ve druhém vyjetí jsem zajel sám čas 2'13.679s, který byl ale ještě hodně daleko za limitem. Během další zastávky v boxech jsme udělali pár změn na motorce, které podle mě funguje velmi dobře. V poslední fází kvalifikace a posledním rychlém kole, jsem sice ukrojil něco málo ze svého času, pořád to ale bylo málo na změnu pozice. Ještě jednou moc díky týmu, protože motorka dnes měla určitě na rychlejší kolo. Vím, že na závod je připravená velice dobře, takže doufám, že najdu dobrý rytmus a poperu se o slušnou porci bodů,“ věřil po kvalifikaci Kornfeil.

Moto3: V Malajsii vítězí Martin a již slaví titul

Moto3: V Malajsii vítězí Martin a již slaví titul

Ačkoliv kvalifikace Kornfeilovi nevyšla, podařilo se mu postupem času probojovat se až na bodované pozice. Nedlouho před koncem ovšem chyboval Norrodin, který upadl a Kornfeila vzal s sebou. Český jezdec nakonec do cíle dojel, ale body z toho žádné nejsou. V průběžném pořadí zůstává osmý.

„V závodě jsem se cítil velice dobře. Motorka byla skvělá. Krůček po krůčku jsem se dostával skrze startovní pole až do bodu, kdy už to nešlo tak rychle. Tři kola před koncem, při nájezdu do poslední zatáčky, Adam Norrodin brzdil hrozně pozdě a když jsem ho viděl vedle mě, bylo mi jasné, že to nemůže dopadnout dobře. Ujel mu předek a vzal mě sebou. Motorku jsem ještě zvedl a dojel, ale to už moc nehrálo roli. Moc mě tato nula mrzí, protože to byla další šance, jak stáhnout nějaké body na Rodriga a Caneta, kteří dnes taky nebodovali. Myslím, že jsme během závodu zaznamenali slušný posun, což je pozitivní. Velký dík patří týmu za skvěle nachystanou motorku. Teď nás bude čekat odpočinek a pak už všechny síly upnout na Valencii, kde ještě budeme mít co dělat,“ řekl po závodě v Malajsii Kornfeil.

Zdroj: TZ Jakuba Kornfeila, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.