Kornfeil v Malajsii svou bodovou sbírku nerozšířil

V Japonsku a Austrálii Kornfeil bodoval, ale v Malajsii už na tyto úspěchy nenavázal a své bodové konto nevylepšil.

V kombinaci tří volných tréninků obsadil Jakub Kornfeil patnácté místo. V kvalifikaci se s časem 2:14,320 zařadil sice až na dvaadvacáté místo a na vítěze kvalifikace ztratil 2,242 s, ale nijak výrazně nesmutnil a dokonce se i pochválil.

„V kvalifikaci jsem jel hodně na hraně. To poslední kolo byl docela masakr. V každé zatáčce jsem byl ve smyku, prostě jak to jen šlo. Motorka funguje fajn, ale na dlouhých rovinkách prostě chybí výkon. V posledním kole mě předjel Mir před nájezdem na první dlouhou rovinku v posledním sektoru. On jel na jedničku, já na dvojku. Měl jsem mnohem lepší výjezd. Pak došla dvojka, trojka a já už jsem ho neviděl. Podle výsledků mi dal v posledním sektoru téměř vteřinu. Ale to se nedá nic dělat. Jsem rád, že jsme z motorky dostali maximum a dneska se pochválím – já ze sebe taky,“ sdělil po sobotní kvalifikaci Kornfeil.

Moto3: Z vítězství v Malajsii se raduje Mir

Moto3: Z vítězství v Malajsii se raduje Mir

Do závodu se Kornfeil vydal z dvaadvacáté pozice a doufal, že naváže na své úspěchy z Japonska a Austrálie, kde bodoval, jenže v posledním ze série zámořských závodů už nebodoval. V úvodu měl několik potíží a do cíle nakonec dorazil jako jednadvacátý.

„Problém začal hned na startu. Ztratil jsem několik pozic a další problém nastal ve čtvrté zatáčce. Začali jsme sklápět motorky a zvenku se ke mně řítil jeden ze soupeřů. Pode mnou byly také motorky, takže jsem musel prudce zabrzdit a vyjel jsem mimo trať. Když jsem se vrátil zpět, byl jsem úplně poslední, jednatřicátý. Dostal jsem se do skupiny s Tobou, Arbolinem a Kasmayudinem. V ten moment bylo po závodě, protože bylo jasné, že kluky před námi už nestáhneme. Pořád jsme se předjížděli a zajížděli pomalá kola, takže jsme ztráceli víc a víc. Pár lidí spadlo, takže jsme několik pozic získali tímto způsobem a to bylo vše. Chci moc poděkovat týmu za dobrou práci. Našli jsme dobré nastavení, jen bohužel chyběl výkon, ale s tím my nic neuděláme,“ uzavřel Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstl GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře