Kornfeil v Mugellu nebodoval

Před dvěma týdny v Le Mans si Kornfeil vyjel první body letošního roku, ale v Mugellu na tento úspěch bohužel nenavázal a odjíždí s prázdnou.

Po třech volných trénincích byl Jakub Kornfeil v Mugellu s časem 1:58,947 na jednadvacáté pozici, přičemž na nejrychlejšího di Giannantonia ztrácel 1,619 s. I v sobotní kvalifikaci obsadil Kornfeil jednadvacáté místo. Na vítěze kvalifikace ztratil 1,508 s.

„Dnes to bylo extrémně těžké. V tom vedru jsme vyzkoušeli jak měkkou, tak střední směs. Ani jedna ale bohužel nefungovala úplně ideálně. Bojujeme s přilnavostí zadního kola. To by ale nebylo až tak špatné. Nejhorší je to, že se mi nepodařilo zajet ani jedno ideální kolo. Buď někdo přede mnou vypnul, nebo se nepodařilo za nikoho zavěsit, což je pak v podstatě nemožné cokoliv zajet. Zdejší rovinka je jedna z nejdelších v šampionátu, a pokud nemáte extra rychlý stroj, přijdete o spoustu času jen díky cílové rovince. Jednadvacátá pozice určitě není to, kde bychom chtěli být. Nemyslím si ale, že by bylo všechno ztraceno. Tady v Mugellu je to vždycky o obrovské skupině ve vedení závodu, takže se budu snažit, abych se jí chytnul a pak to bude jen o štěstí. Do zítřka se ještě budeme muset zamyslet nad nastavením podvozku, abychom eliminovali problémy při překlápění motorky. Závod je dlouhý a takto bychom mohli mít docela potíže,“ okomentoval sobotní kvalifikaci Kornfeil.

Moto3: V těsném boji si první výhru zajistil Migno

V sobotu se sice Kornfeil kvalifikoval jako jednadvacátý, ale po penalizaci soupeře nakonec vyrazil jako dvacátý. Během závodu se český jezdec sice držel v obrovské první skupině, ale nakonec dorazil do cíle jako dvacátý, což znamená, že z Mugella si žádné body neveze. V dosavadním průběhu sezóny získal Kornfeil pět bodů a v celkovém pořadí šampionátu je čtyřiadvacátý.

„Je až neuvěřitelné, že ta skupina vydržela celou dobu závodu. Rád bych řekl, že jsem byl ve skupině o vítězství, ale to rozhodně není pravda. Moje malé vítězství bylo, že jsem se tam dokázal udržet, a to je vše. Stálo to obrovské úsilí. Pomýšlet na nějaký útok na vyšší pozice byl bohužel nemožný. Dělalo mi velký problém se udržet i za další Mahindrou. Mohlo to vypadat, že jsem byl pasivní a o nic se nepokusil. Každopádně to bylo maximum, čeho jsme byli dneska schopní. Ztratit 3.053 za dvacet kol je minimální ztráta, ale pozice je velmi špatná. Body byly kousíček, ale zároveň hrozně daleko. Je to škoda, že zase odjíždíme s prázdnou. Uvidíme, co dokážeme vymyslet za týden v Barceloně,“ řekl po italském závodě jihomoravský závodník.

Zdroj: Jakub Kornfeil, Peugeot MC Saxoprint