Kornfeil v Rakousku bodoval třináctým místem, spokojený není

Kornfeil v Rakousku bodoval třináctým místem, spokojený není

Jakub Kornfeil si v Rakousku dojel pro body za třinácté místo, ale spokojený s tímto výsledkem není. Chtěl být v první desítce.

Do závodu v Rakousku se Kornfeil vydával s dobrým pocitem, protože o pár dnů dříve dojel v Brně na podiu. Situaci v kvalifikaci ovšem docela komplikovalo počasí. V úvodu kvalifikace byla dráha ještě mokrá, ale v závěru už bylo možné jezdit na pneumatikách do suchých podmínek. Kornfeil si zajistil start z třinácté pozice.

„Dneska to bylo dost složité, protože nám s programem pěkně zamíchalo počasí. Kvalifikace začínala za úplně mokrých podmínek, ale asfalt poměrně rychle osychal. Nebylo snadné se v tom zorientovat a správně se rozhodnout, protože různé části okruhu byly odlišné, co se týkalo podmínek. Během posledního výjezdu jsme měli v boxu diskuzi, na jakých gumách se vydat. Byl jsem to já, kdo to rozhodnutí zdržel, protože jsem si opravdu nebyl úplně jistý. Nakonec to bylo jasné, suché byly jediná cesta. Na kluky jsem pak přesunul trošku tlak, protože nachystat motorku není otázka vteřin. Děkuji jim moc za rychlou a perfektní práci, díky které mně zbyla ještě dvě rychlá kola. Třinácté místo není úplně nejhorší, ale taky to není zdaleka nejlepší. Chce to dobrý start a udržet nervy na uzdě,“ vyjádřil se k sobotní kvalifikaci Kornfeil.

Kornfeilovi se sice podařil úvod závodu a pohyboval se na konci první desítky. Později během závodu byl penalizován. Musel přepustit jednu pozici z důvodu překročení limitů dráhy. V samotném závěru závodu pak došlo k incidentu, kvůli němuž Kornfeil přišel o více než vteřinu, takže nakonec dojel do cíle jako třináctý.

„S dneškem rozhodně nejsem spokojený. Stálo opravdu hodně úsilí, abychom se dotáhli nejdřív na Caneta a pak na kluky, co bojovali o sedmičku. Na poslední kolo jsem byl připravený. Rvát se o top ten byl v daný moment hlavní cíl. Jenže v nájezdu do posledního kola jsem musel mimo stopu. To mě v průjezdu prvním sektorem stálo asi jeden a půl vteřiny. To je ztráta, která se během jednoho kola nedá stáhnout. Je to velká škoda. Tento víkend pro nás nebyl vůbec jednoduchý a myslím, že jsme si to možná zasloužili. Ale co se dá dělat. I toto jsou závody a za dva týdny v Silverstonu jedeme opět naplno. Moc díky všem, co drželi palce a taky týmu za perfektní práci,“ prohlásil po Rakousku Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Doporučujeme

Články odjinud