Kornfeil v Thajsku bojoval o podium, nakonec dojel desátý

Kornfeil v Thajsku bojoval o podium, nakonec dojel desátý

Jakub Kornfeil se sice v Thajsku dostal až do bojů o podium, ale v závěru doplatil na chybu soupeře a dojel až jako desátý.

Ve volných trénincích se Kornfeilovi velmi dařilo. V pátek byl dokonce nejrychlejší a v sobotu dopoledne zajel pátý čas. Kvalifikace už ovšem tak dobře nedopadla. Kornfeil obsadil dvaadvacáté místo, po revizi výsledků se ovšem původně čtyřiadvacátý Rodrigo posunul na dvacáté místo a Kornfeil tak klesl na třiadvacáté místo. Jezdec ovšem ani po tomto výsledku nepropadal beznaději a na závod si věřil.

„Celý víkend to šlo skvěle, dokonce i v posledním tréninku, kde jsem jel bez slip streamu a na ojetých gumách. Pořád to stačilo na Top5. Do kvalifikace jsme udělali, myslím, dobrou strategii na všechna tři vyjetí. Jenže, a bohužel, ani v jedné ze tří jízd jsme to nedokázali proměnit v solidní čas. Je to velká škoda. Po tak skvělém úvodu víkendu měla kvalifikace vypadat úplně jinak. Start z osmé řady nám zítřejší závod určitě neulehčí. Každopádně to ale není ztracené, už jsme letos několikrát dokázali, že je možné cokoliv,“ sdělil po kvalifikaci český závodník.

Po startu z třiadvacáté pozice se Kornfeil postupně dostával vpřed. Během několika kol se dostal dokonce až do bojů o stupně vítězů, pak opět nějaké pozice ztratil a následně se opět vrátil vpřed. Do posledního kola najel jako čtvrtý, jenže během posledního kola došlo k nehodě Bastianiniho, který s sebou k zemi vzal i Bezzecchiho. Kornfeil musel reagovat na situaci před sebou, čímž přišel o několik pozic a nakonec do cíle dorazil jako desátý.

„S dnešním průběhem závodu a výkonem můžeme být určitě nadmíru spokojení. Myslím, že jsme dneska zajeli skvělý závod. Moc díky týmu za perfektně fungující motorku, která mi během celého závodu dodávala dostatek sebevědomí na to, abych byl schopný předjíždět a bojovat. Dokonce i poté, co jsem se propadl na čtrnácté místo. V závěru závodu, kdy jsem byl opět v čelní skupině, Bastianini vyslal celkem šílený manévr na Marca. Na ten jsem doplatil i já, když jsem musel narovnat motorku, čímž jsem definitivně přišel o šanci na pódium. Taky mě dost mrzí to, na co doplatil Marco. Ale bohužel i toto jsou závody a nedá se nic dělat. Rychlost jsme měli skvělou a na tom musíme stavět také v dalším závodě v Japonsku,“ prohlásil Kornfeil po historicky prvním závodě Moto3 v Thajsku.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Doporučujeme

Články odjinud