Kornfeil vybojoval v Austinu sedmé místo

Jakub Kornfeil sice v Austinu startoval až z jednadvacátého místa, ale nakonec si veze body za sedmé místo.
Kornfeil vybojoval v Austinu sedmé místo

V sobotní kvalifikaci jezdce Moto3 v Austinu celkem potrápilo počasí. Startovalo se za slabšího deště a postupem času dráha osychala, takže se přezouvalo na hladké obutí. Českému jezdci nevyšla strategie v kvalifikaci, ačkoliv úvod kvalifikace byl pro něj dobrý. Nakonec si zajistil start z jednadvacáté pozice.

„První část kvalifikace šla docela dobře. Pořád jsem zrychloval a pak jsem se dostal až na šesté místo. Podmínky dneska byly hodně proměnlivé. Opravdu těžké soudit, jestli trať oschne, nebo déšť zesílí a bude konec. Scénář šel opačně než v Argentině. Chtěl jsem se vyvarovat stejné chyby a zůstat na trati co nejdéle, dokud jsem se zlepšoval. Jenže tato hra 'vabank' nevyšla. Na zajetí rychlého kola mi zbylo něco málo přes čtyři minuty, což je za daných povětrnostních podmínek, kdy se znatelně zlepšíte v každém kole, dost málo. Zítra to bude chtít absolutní maximum v prvních dvou kolech. Teď ještě uděláme menší úpravu na převodovce, abychom byli více konkurenceschopní, co se slipstreamu týká a uvidíme. Na závod se moc těším!" prohlásil Kornfeil po sobotní kvalifikaci.

Moto3: Martin proměnil pole position ve vítězství

Moto3: Martin proměnil pole position ve vítězství

Ačkoliv startovní pozice nebyla zrovna ideální, podařilo se Kornfeilovi propracovat se v závodě vpřed a to dokonce tolik, že byl v boji o stupně vítězů. Nakonec dokončil závod na sedmé pozici, což je jeho letos zatím nejlepší výsledek.

„Dnešek byl extrémně těžký na strategii závodu. Ta moje od začátku ne úplně vycházela. V prvním kole jsem dost lidí předjel, ale hned mi to vrátili. Takže to šlo pomaleji, než jsem chtěl. Co bylo dobré, tak moje tempo. Díky časům srovnatelným s kluky vepředu jsem se tam brzy docvakl. Jenže pak přišlo sedmé kolo a klasika, která by se ukázala dřív nebo později - pneumatiky. Od sedmého kola byl zadek úplně v pytli. Několikrát jsem měl namále. Zato přední pneumatika byla výborná, takže tím se to jakž takž vyrovnalo. Posun z jednadvacátého místa na sedmé je skvělý. Musím ale říct, že to fakt viselo na vlásku a několik momentů mě mohlo poslat do druhé desítky nebo na zem bez mrknutí oka. Když z naší skupiny odpadl Livio Loi, věděl jsem, že je ve hře bedna. Na rovinu, neměl jsem na to. Gumy už byly v takovém stavu, že bez šance. V posledním kole jsem pak dvě zatáčky před koncem vyjel mimo ideální stopu a taky za obrubníky a tím bylo zalíčeno. Každopádně dnešek je pohádka se šťastným koncem a já chci moc poděkovat týmu za nastavení motorky. Cítil jsem se fakt skvěle a jsem moc rád, že jsme to dotáhli až na sedmičku. Díky!“ radoval se po nedělním závodě jihomoravský jezdec, který do Jerezu pojede jako desátý muž průběžného pořadí s osmnácti body na kontě.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře