Kornfeil vybojoval v Misanu čtyři body

Jakub Kornfeil dojel v Misanu dvanáctý, což znamená, že si na své konto připsal čtyři body. S výsledkem spokojen není.
Kornfeil vybojoval v Misanu čtyři body

Český jezdec Jakub Kornfeil dokázal v Misanu postoupit do druhé kvalifikace přímo na základě výsledků ze tří volných tréninků. Na startu si zajistil patnácté místo, s čímž nebyl spokojen, doufal v lepší výsledek.

„Z dnešního dne mám, bych řekl… velmi smíšené pocity!!! Třetí volný trénink dopadl sice dobře, udělali jsme kus práce a tím jsme se dostali přímo rovnou do druhé kvalifikace. Ta se ovšem nevyvedla tak, jak bychom si přáli a jak bych si já sám představoval. Je zodpovědnost celého týmu, kdy mne vyšle na trať a tentokráte jsme opravdu čekali až přespříliš dlouho, čehož následek byl, že jsem absolutně vůbec nestihl poslední kolo. Jsem přesvědčený, že bych zajel mnohem lepší čas a také startovní pozice do závodu by byla podstatně lepší, jelikož čas, kterého jsem dosáhl předtím, byl na starých pneumatikách a navíc mne zbrzdil pád Masakiho těsně přede mnou. Na konci každé kvalifikace by mělo být hlavním úkolem týmu sledovat časomíru a správně kalkulovat, kdy vyšle jezdce do kvalifikace. Být patnáctý sice není nijak hrozné, ale je zbytečné být na této pozici, když víme, že jsme mohli být podstatně výše,“ prozradil Korfeil po kvalifikaci.

Moto3: V závodě plném pádů si pro první vítězí dojel Suzuki

Moto3: V závodě plném pádů si pro první vítězí dojel Suzuki

Závod nejslabší kubatury se letos v Misanu nesl ve znamení mnoha pádů. Do cíle dorazilo jen šestnáct závodníků. Jakub Kornfeil dojel dvanáctý, připsal si čtyři body, s výsledkem spokojen není.

„Byl to velmi smutný závod a já s tím nemůžu být spokojen. Stalo se toho dost a moje tempo bylo ve srovnání se skupinou přede mnou příliš pomalé, takže pro mě bylo těžké udržet krok. Pokud ztratíte kontakt s vedoucí skupinou zde v Misanu, tak prostě ujedou a dnes to bylo ještě horší. Snažil jsem se následovat Fernandeze a nakonec jsem ho předjel, ale mezera přede mnou se stále zvětšovala. Pak Lopez přede mnou spadl a já jsem se musel vyhnout kolizi s ním. Něco podobného už se mi stalo mockrát během této sezony. Jsem kvůli tomu dost naštvaný, protože to vždycky zničí závod. Abychom byli spravedliví, všechno začíná kvalifikací, která se nám opět nepovedla. Ať tak či onak, na konci závodu jsem dostal trest „long lap“. Nebylo to tedy zakončení víkendu, jaké jsme si přáli, ale teď musíme jít dál. Aragon je naše další šance na zlepšení,“ věří jihomoravský závodník.

Zdroj: TZ Jakuba Kornfeila a Prüstel GP, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz