Kornfeil zůstává v Moto3 u týmu Prüstel GP

Český jezdec Jakub Kornfeil oznámil, že i příští rok bude závodit v nejslabší kubatuře. Zůstává u týmu Prüstel GP.
Kornfeil zůstává v Moto3 u týmu Prüstel GP

Ačkoliv ještě před nedávnem Kornfeil hovořil o svém možném přestupu do Moto2, nakonec se rozhodl jinak.

Po úspěšném závodním víkendu v Brně, kde po startu z pole postion obsadil Kornfeil třetí místo, přišlo oznámení, že český jezdec zůstane u týmu Prüstel GP i v příští sezóně a nadále tedy bude jezdcem třídy Moto3. Cíle pro příští rok by měl být boj o co nejvyšší pozice v šampionátu.

Nyní je Jakub Kornfeil v průběžném pořadí šampionátu na šesté pozici a na kontě má 77 bodů.

„Je skvělé, že jsem podepsal tak brzy. Můžu být o něco klidnější a plně se soustředit na konec roku. Mám velkou radost, že jsme opět dospěli k dohodě s týmem Prüstel GP. S týmem si perfektně rozumíme, materiál je skvělý stejně jako personál. Od tohoto utíkat by byla velká škoda, protože cítím, že v Moto3 můžeme ještě hodně dokázat. Chtěli jsme jít do Moto2. Najít solidní místo bylo ale velmi složité. Navíc vidíme, že v Moto3 dokážeme bojovat o pódia. Do dalšího roku chci dát ještě víc a prát se o horní patra tabulky v každém závodě. Navíc je zde určitá možnost, že bych mohl spolupracovat s velmi zkušeným riders coachem, se kterým se nám, doufám, podaří dosáhnout našich cílů. Chci moc poděkovat všem lidem, kteří za mnou stojí. Partnerům, rodičům, přítelkyni, fanouškům ..., také týmu Prüstel GP za důvěru. Na další rok se moc těším, nebude mnoho změn a to nám snad pomůže být ještě lepší,“ řekl Kornfeil při příležitosti oznámení nové smlouvy.

Zdroj a foto: Prüstel GP


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz