Kornfeilovým kolegou se příští rok stane Filip Salač

Příští rok do třídy Moto3 vstoupí další český závodník. Bude jím Filip Salač, který bude spolu s Jakubem Kornfeilem jezdit u týmu Prüstel GP.

Jakub Kornfeil před časem potvrdil, že i příští rok zůstane v kategorii Moto3 a nadále bude závodit pro tým Prüstel GP. A nyní byla oficiálně potvrzena další dobrá zpráva pro české fanoušky. Kornfeilovým kolegou bude jeho krajan Filip Salač. A další dobrou zprávou je, že tým bude těžit z tovární podpory KTM.

„Mám velkou radost, že se do mistrovství světa dostal další Čech a že budeme startovat v jednom týmu. Je to neskutečný úspěch pro Autoklub a celou Českou republiku s ohledem na to, jak malá země jsme a jak je dnes složité se dostat do mistrovství světa,“ vyjádřil se Kornfeil k angažmá druhého českého závodníka. „S Filipem mám naprosto skvělý vztah a je výborné, že náš profesionálně fungující tým posílí právě on. Už se fakt těším, až se tato informace dostane na veřejnost a doufám, že za námi budou stát všichni čeští fanoušci. Věřím, že budeme dobří parťáci a silná dvojka, která brzy ukáže, co v ní je,“ řekl dále Kornfeil.

Kornfeil zůstává v Moto3 u týmu Prüstel GP

Kornfeil zůstává v Moto3 u týmu Prüstel GP

Šestnáctiletý Filip Salač aktuálně jezdí Red Bull Rookies Cup a letos v Brně si už vyzkoušel jeden závod v mistrovství světa v kategorii Moto3. Příští rok bude jeho prvním kompletním rokem v této třídě.

„Přestupem do Moto3 se mi plní další velký sen. Vím, že to nebude jednoduché, ale díky startu na divokou kartu v Brně jsem se mohl s technikou kategorie Moto3 krátce seznámit. I když nám závod nevyšel, po tréninkových časech jsem přesvědčený, že dovedu dobře zajet i v této třídě,“ sdělil Salač při příležitosti oznámení podpisu smlouvy.

„Děkuji všem za velkou příležitost a šanci ukázat své schopnosti. Teď se budu ještě maximálně soustředit na zbytek letošní sezony, a pak už mě čeká náročná příprava na rok 2019,“ dodal mladý Čech.

Foto: Prüstel GP

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře