KTM bude příští týden testovat v Brně stroj MotoGP

Rakouská značka KTM přijede příští týden do Brna otestovat svůj motocykl pro kategorii MotoGP.

KTM si na 27. a 28. dubna 2016 naplánovala testování na Masarykově okruhu v Brně. Rakouská firma přiveze do Brna motocykl kategorie MotoGP. Jedná se o stroj KTM RC16.

Test bude přístupný i pro diváky, takže kdo má možnost, může se přijet podívat. Otevřené budou následující tribuny: sedačkové T3 a T5 a také přírodní tribuna C. Přístupný bude i podchod, ale paddock zůstane bohužel uzavřen.

MotoGP | Krátké zprávy

Lüthi a de Puniet pomohou při vývoji KTM

Zatím není přesně jasné, kteří jezdci do Brna přijedou testovat. KTM, která se připravuje na vstup do MotoGP v příštím roce, využívá služeb Fina Miky Kallia. Ten v Brně pravděpodobně bude a nejspíš jej doplní jeden z následujících jezdců, kteří se také objevují na testech KTM – tedy: Thomas Lüthi, Randy de Puniet a Alex Hofmann.

Někdy v průběhu letošní sezóny by se na motocyklu KTM měl objevit i Karel Abraham, ale příští týden to ještě nebude.

Testy KTM v Brně budou po oba dny začínat v 9:00 a končit v 18:00, přičemž bude přestávka v době od 13:00 do 14:00. Vzhledem k tomu, že se jedná o testy, nelze přesně zaručit, v kterou dobu se zrovna jezdci na trati objeví a navíc může testy neblaze ovlivnit počasí.