KTM potvrdila, že Espargaro dostal nabídku od Hondy

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že by Pol Espargaro mohl příští rok jezdit s Hondou. KTM potvrdila, že Espargaro skutečně nabídku od Hondy dostal.

Před několika dny se objevila zpráva o tom, že Pol Espargaro míří k Hondě. Dle informací z mnohých serverů už by mělo být téměř jisté, že Pol Espargaro bude příští rok týmovým kolegou Marca Márqueze u týmu Repsol Honda.

K těmto zprávám se následně vyjádřil manažer týmu Repsol Honda - Alberto Puig, který tehdy řekl, že kromě Marca Márqueze nemá nikdo jiný podepsanou smlouvu s Hondou.

Nyní o spekulacích ohledně Espargarova přestupu prohovořil i manažer KTM – Mike Leitner, ten pro motogp.com potvrdil, že Pol Espargaro nabídku od Hondy opravdu dostal.

Pol Espargaro u týmu Repsol Honda v roce 2021?

Pol Espargaro u týmu Repsol Honda v roce 2021?

„Mohu jen potvrdit, že jednání probíhá,“ řekl Leitner, když byl tázán na Espargarův možný přestup k Hondě. „Samozřejmě se pokusíme Pola udržet s námi, ale dobře víme, že má i jinou možnost. V tuto chvíli nejsou žádné další novinky. Až to všechno skončí, budeme to komentovat. Mělo by se tak stát během příštích několika málo týdnů. Potřebujeme čas, abychom mohli dále plánovat, takže rozhodnutí by mělo přijít brzy,“ pokračoval Leitner.

„V tuto chvíli samozřejmě musíme nejprve počkat, jak dopadne tahle situace s Polem, ale určitě zároveň musíme myslet i na naši budoucnost. Máme tedy na stole i další možné scénáře, ale musíme postupovat krok za krokem, abychom věděli, jaká učiníme rozhodnutí, až bude ve všem jasno,“ dodal Leitner.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz