Kvalifikaci na českou Grand Prix vyhrál Bradley Smith

Bradley Smith vyhrál kvalifikaci na GP České republiky, druhé místo obsadil Nicolas Terol, třetí je Pol Espargaro.

Jezdci týmu Bancaja Aspar vstupovali do kvalifikace jako favorité díky výsledkům z volných tréninků a své role potvrdili. Dominantní výkon předvedl Bradley Smith, jenž svého kolegu Nicolase Terola překonal o půl sekundy.

Vzhledem k tomu, že se Terol vrátil po zranění, představuje pro něj i druhé místo velmi dobrý výsledek. Do první řady se dále postaví Pol Espargaro a Marc Marquez, jenž vynechal druhý trénink kvůli páteční nehodě, při níž si vykloubil rameno.

Druhá řada má složení: Sandro Cortese, Efren Vazquez, Randy Krummenacher a Tomoyoshi Koyama. Pády potkaly během kvalifikace Randyho Krummenachera, Johanna Zarca, Esteveho Rabata a Ladislava Chmelíka.

Zatímco Ladislav Chmelík a Andrea Toušková se do závodu bohužel nekvalifikovali, Jakub Kornfeil odstartuje v neděli ze 14 pozice.

GP České republiky - 125 ccm, kvalifikace

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Bradley SMITH Bancaja Aspar Team Aprilia 2'07.146  
2 Nicolas TEROL Bancaja Aspar Team Aprilia 2'07.630 0.484 
3 Pol ESPARGARO Tuenti Racing Derbi 2'08.073 0.927 
4 Marc MARQUEZ Red Bull Ajo Motorsport Derbi 2'08.186 1.040 
5 Sandro CORTESE Avant Mitsubishi Ajo Derbi 2'08.339 1.193 
6 Efren VAZQUEZ Tuenti Racing Derbi 2'08.674 1.528 
7 Randy KRUMMENACHER Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'08.974 1.828 
8 Tomoyoshi KOYAMA Racing Team Germany Aprilia 2'09.166 2.020 
9 Johann ZARCO WTR San Marino Team Aprilia 2'09.349 2.203 
10 Luis SALOM Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'09.496 2.350 
11 Danny WEBB Andalucia Cajasol Aprilia 2'09.639 2.493 
12 Esteve RABAT Blusens-STX Aprilia 2'09.793 2.647 
13 Jonas FOLGER Ongetta Team Aprilia 2'10.188 3.042 
14 Jakub KORNFEIL Racing Team Germany Aprilia 2'10.313 3.167 
15 Alberto MONCAYO Andalucia Cajasol Aprilia 2'10.424 3.278 
16 Alexis MASBOU Ongetta Team Aprilia 2'10.435 3.289 
17 Jasper IWEMA CBC Corse Aprilia 2'10.443 3.297 
18 Marcel SCHROTTER Interwetten Honda 125 Honda 2'10.610 3.464 
19 Simone GROTZKYJ Fontana Racing Aprilia 2'10.674 3.528 
20 Sturla FAGERHAUG AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'10.774 3.628 
21 Louis ROSSI CBC Corse Aprilia 2'11.017 3.871 
22 Adrian MARTIN Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 2'11.022 3.876 
23 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'11.131 3.985 
24 Lorenzo SAVADORI Matteoni CP Racing Aprilia 2'11.553 4.407 
25 Isaac VIÑALES Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'11.562 4.416 
26 Luigi MORCIANO Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'11.817 4.671 
27 Alessandro TONUCCI Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'12.281 5.135 
28 Marco RAVAIOLI Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'12.772 5.626 
29 Luca MARCONI Ongetta Team Aprilia 2'12.929 5.783 
  Ladislav CHMELÍK Moto FGR Honda 2'17.738 10.592 
  Andrea TOUŠKOVÁ Moto 82 Honda 2'18.162 11.016 

 

16. července | Johann Zarco dnes slaví 28 let.
15. července | Pol Espargaro, Alex Rins a Jack Miller upadli hned po startu: odkaz
15. července | Alonso Lopez musel po nehodě v závodě do zdravotního střediska. odkaz
15. července | Aleix Espargaro dnes nepojede z důvodu poranění hrudníku. odkaz
15. července | Do zdravotního střediska musel po své nehodě i Fabio Quartararo. odkaz

Harmonogram

GP České republiky, Brno
Pátek 3. srpna
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 4. srpna
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 5. srpna    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00