Kvalifikaci na českou Grand Prix vyhrál Bradley Smith

Bradley Smith vyhrál kvalifikaci na GP České republiky, druhé místo obsadil Nicolas Terol, třetí je Pol Espargaro.

Jezdci týmu Bancaja Aspar vstupovali do kvalifikace jako favorité díky výsledkům z volných tréninků a své role potvrdili. Dominantní výkon předvedl Bradley Smith, jenž svého kolegu Nicolase Terola překonal o půl sekundy.

Vzhledem k tomu, že se Terol vrátil po zranění, představuje pro něj i druhé místo velmi dobrý výsledek. Do první řady se dále postaví Pol Espargaro a Marc Marquez, jenž vynechal druhý trénink kvůli páteční nehodě, při níž si vykloubil rameno.

Druhá řada má složení: Sandro Cortese, Efren Vazquez, Randy Krummenacher a Tomoyoshi Koyama. Pády potkaly během kvalifikace Randyho Krummenachera, Johanna Zarca, Esteveho Rabata a Ladislava Chmelíka.

Zatímco Ladislav Chmelík a Andrea Toušková se do závodu bohužel nekvalifikovali, Jakub Kornfeil odstartuje v neděli ze 14 pozice.

GP České republiky - 125 ccm, kvalifikace

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Bradley SMITH Bancaja Aspar Team Aprilia 2'07.146  
2 Nicolas TEROL Bancaja Aspar Team Aprilia 2'07.630 0.484 
3 Pol ESPARGARO Tuenti Racing Derbi 2'08.073 0.927 
4 Marc MARQUEZ Red Bull Ajo Motorsport Derbi 2'08.186 1.040 
5 Sandro CORTESE Avant Mitsubishi Ajo Derbi 2'08.339 1.193 
6 Efren VAZQUEZ Tuenti Racing Derbi 2'08.674 1.528 
7 Randy KRUMMENACHER Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'08.974 1.828 
8 Tomoyoshi KOYAMA Racing Team Germany Aprilia 2'09.166 2.020 
9 Johann ZARCO WTR San Marino Team Aprilia 2'09.349 2.203 
10 Luis SALOM Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'09.496 2.350 
11 Danny WEBB Andalucia Cajasol Aprilia 2'09.639 2.493 
12 Esteve RABAT Blusens-STX Aprilia 2'09.793 2.647 
13 Jonas FOLGER Ongetta Team Aprilia 2'10.188 3.042 
14 Jakub KORNFEIL Racing Team Germany Aprilia 2'10.313 3.167 
15 Alberto MONCAYO Andalucia Cajasol Aprilia 2'10.424 3.278 
16 Alexis MASBOU Ongetta Team Aprilia 2'10.435 3.289 
17 Jasper IWEMA CBC Corse Aprilia 2'10.443 3.297 
18 Marcel SCHROTTER Interwetten Honda 125 Honda 2'10.610 3.464 
19 Simone GROTZKYJ Fontana Racing Aprilia 2'10.674 3.528 
20 Sturla FAGERHAUG AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'10.774 3.628 
21 Louis ROSSI CBC Corse Aprilia 2'11.017 3.871 
22 Adrian MARTIN Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 2'11.022 3.876 
23 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'11.131 3.985 
24 Lorenzo SAVADORI Matteoni CP Racing Aprilia 2'11.553 4.407 
25 Isaac VIÑALES Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'11.562 4.416 
26 Luigi MORCIANO Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'11.817 4.671 
27 Alessandro TONUCCI Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'12.281 5.135 
28 Marco RAVAIOLI Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'12.772 5.626 
29 Luca MARCONI Ongetta Team Aprilia 2'12.929 5.783 
  Ladislav CHMELÍK Moto FGR Honda 2'17.738 10.592 
  Andrea TOUŠKOVÁ Moto 82 Honda 2'18.162 11.016 

 

22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
22. října | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
22. října | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00