Kvalifikaci šestistovek vyhrál Julián Simón, Abraham sedmý

Španěl v barvách Mapfre Aspar na okruhu v Sepangu velmi výrazně zabojoval, když na pole position nepustil Alexe De Angelise, vítěze obou předchozích tréninků. Karel Abraham je na velmi dobré sedmé pozici.
Kvalifikaci šestistovek vyhrál Julián Simón, Abraham sedmý

Lídr Moto2 Toni Elías zajel čtvrtý čas, uzavírá tak první řadu, protože v samotném závěr se před něho dostat Švýcar Thomas Lüthi z Interwetten Moriwaki.

V druhé řadě na startu je český jezdec Karel Abraham. Jezdec týmu Cardion AB Motoracing opět zabodoval, když si dojel pro sedmý čas. Z druhé řady startuje spolu s Rolfem z Italtransu, jezdcem Fimmco Speed Up Iannonem a Scottem Reddingem z Marc VDS.

Během kvalifikace spadl De Angelisův týmový kolega Simone Corsi, Alex Debon, který ještě v závěru stačil zajet na desáté místo, celkem nebezpečně Mashel Al Naimi a jezdec na divokou kartu Mohamad Zamri Baba.

Malajsie, Sepang:

Počasí: polojasno
Teplota: 37°C
Vlhkost: 28%
Teplota povrchu: 56°C

GP Malajsie, Moto2 - kvalifikace:

P. Jezdec                                        Země Tým                                                         Motocykl Čas Ztráta
1 Julian SIMON SPA Mapfre Aspar Team Suter 2'08.562
2 Alex DE ANGELIS RSM JIR Moto2 Motobi 2'08.754 0.192
3 Thomas LUTHI SWI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 2'08.860 0.298
4 Toni ELIAS SPA Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'08.863 0.301
5 Roberto ROLFO ITA Italtrans S.T.R. Suter 2'08.920 0.358
6 Andrea IANNONE ITA Fimmco Speed Up Speed Up 2'09.004 0.442
7 Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing FTR 2'09.187 0.625
8 Scott REDDING GBR Marc VDS Racing Team Suter 2'09.335 0.773
9 Michael RANSEDER AUT Vector Kiefer Racing Suter 2'09.409 0.847
10 Alex DEBON SPA Aeroport de Castello - Ajo FTR 2'09.429 0.867
11 Dominique AEGERTER SWI Technomag-CIP Suter 2'09.430 0.868
12 Claudio CORTI ITA Forward Racing Suter 2'09.489 0.927
13 Jules CLUZEL FRA Forward Racing Suter 2'09.563 1.001
14 Alex BALDOLINI ITA Caretta Technology Race Dept I.C.P. 2'09.587 1.025
15 Gabor TALMACSI HUN Fimmco Speed Up Speed Up 2'09.714 1.152
16 Fonsi NIETO SPA Holiday Gym G22 Moriwaki 2'09.746 1.184
17 Hector FAUBEL SPA Marc VDS Racing Team Suter 2'09.794 1.232
18 Yuki TAKAHASHI JPN Tech 3 Racing Tech 3 2'09.852 1.290
19 Mike DI MEGLIO FRA Mapfre Aspar Team Suter 2'09.879 1.317
20 Raffaele DE ROSA ITA Tech 3 Racing Tech 3 2'09.900 1.338
21 Sergio GADEA SPA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'09.959 1.397
22 Stefan BRADL GER Viessmann Kiefer Racing Suter 2'09.988 1.426
23 Ratthapark WILAIROT THA Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 2'10.059 1.497
24 Axel PONS SPA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'10.129 1.567
25 Kenny NOYES USA Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'10.194 1.632
26 Anthony WEST AUS MZ Racing Team MZ-RE 2'10.444 1.882
27 Yonny HERNANDEZ COL Blusens-STX BQR-Moto2 2'10.566 2.004
28 Joan OLIVE SPA Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'10.885 2.323
29 Valentin DEBISE FRA WTR San Marino Team ADV 2'10.971 2.409
30 Javier FORES SPA Maquinza-SAG Team Bimota 2'11.069 2.507
31 Mohamad ZAMRI BABA MAL Petronas SIC TWMR Malaysia Moriwaki 2'11.289 2.727
32 Kazuki WATANABE JPN Racing Team Germany Suter 2'11.351 2.789
33 Vladimir IVANOV UKR Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'11.496 2.934
34 Robertino PIETRI VEN Italtrans S.T.R. Suter 2'11.972 3.410
35 Yannick GUERRA SPA Holiday Gym G22 Moriwaki 2'12.253 3.691
36 Ferruccio LAMBORGHINI ITA Matteoni Racing Moriwaki 2'12.645 4.083
37 Mashel AL NAIMI QAT Blusens-STX BQR-Moto2 2'12.952 4.390
38 Hiromichi KUNIKAWA JPN Bimota - M Racing Bimota 2'13.458 4.896

Simone CORSI ITA JIR Moto2 Motobi 3'20.426 1'11.864
16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00