Kvalifikaci stopětadvacítek vyhrál v Itálii Sandro Cortese

Sandro Cortese překonal nejrychlejšího jezdce volných tréninků Pola Espargara a získal v Mugellu pole position. Třetí je Bradley Smith.

Podrobnosti připravujeme...

GP Itálie - 125 ccm, kvalifikace

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Sandro CORTESE Avant Mitsubishi Ajo Derbi 1'58.315  
2 Pol ESPARGARO Tuenti Racing Derbi 1'58.336 0.021 
3 Bradley SMITH Bancaja Aspar Team Aprilia 1'58.572 0.257 
4 Nicolas TEROL Bancaja Aspar Team Aprilia 1'58.586 0.271 
5 Randy KRUMMENACHER Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 1'58.682 0.367 
6 Marc MARQUEZ Red Bull Ajo Motorsport Derbi 1'58.705 0.390 
7 Esteve RABAT Blusens-STX Aprilia 1'59.177 0.862 
8 Efren VAZQUEZ Tuenti Racing Derbi 1'59.341 1.026 
9 Johann ZARCO WTR San Marino Team Aprilia 1'59.617 1.302 
10 Tomoyoshi KOYAMA Racing Team Germany Aprilia 1'59.692 1.377 
11 Jasper IWEMA CBC Corse Aprilia 1'59.809 1.494 
12 Luis SALOM Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'00.052 1.737 
13 Danny WEBB Andalucia Cajasol Aprilia 2'00.131 1.816 
14 Alberto MONCAYO Andalucia Cajasol Aprilia 2'00.559 2.244 
15 Alessandro TONUCCI Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'00.774 2.459 
16 Luigi MORCIANO Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'00.890 2.575 
17 Alexis MASBOU Ongetta Team Aprilia 2'01.300 2.985 
18 Marcel SCHROTTER Interwetten Honda 125 Honda 2'01.312 2.997 
19 Sturla FAGERHAUG AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'01.351 3.036 
20 Simone GROTZKYJ Fontana Racing Aprilia 2'01.589 3.274 
21 Jakub KORNFEIL Racing Team Germany Aprilia 2'01.683 3.368 
22 Riccardo MORETTI Junior GP FMI Aprilia 2'01.797 3.482 
23 Jonas FOLGER Ongetta Team Aprilia 2'01.868 3.553 
24 Tommaso GABRIELLI Racing Team Gabrielli Aprilia 2'01.898 3.583 
25 Lorenzo SAVADORI Matteoni CP Racing Aprilia 2'02.243 3.928 
26 Mattia TAROZZI Faenza Racing Aprilia 2'02.417 4.102 
27 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'02.586 4.271 
28 Armando PONTONE Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'02.763 4.448 
29 Michael VAN DER MARK Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'03.114 4.799 
30 Luca MARCONI Ongetta Team Aprilia 2'03.245 4.930 
31 Louis ROSSI CBC Corse Aprilia 2'03.864 5.549 
32 Marco RAVAIOLI Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'06.126 7.811 
  Adrian MARTIN Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 2'21.695 23.380 
17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
16. října | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
16. října | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Závod Moto3 vyhrál Fenati, Mir bez bodů, takže o titulu ještě není rozhodnuto.

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00