Kvalifikaci v Alcanizu vyhrál Casey Stoner, Abraham osmý

Casey Stoner byl v kvalifikaci na GP Aragónska nedostižný, s přehledem získal pole position před Danim Pedrosou a Benem Spiesem.

V úvodní fázi kvalifikace vykrystalizovalo na čele výsledkové listiny stejné pořadí jako v posledním volném tréninku, Stoner se ujal vedení před Pedrosou a de Punietem. Australan měl náskok čtyř desetin sekundy, než čtvrt hodiny před koncem znovu zrychlil a krátce ho navýšil na téměř sekundu. Hned v dalším kole měl menší pád.

Dani Pedrosa okamžitě zareagoval a zrychlil téměř stejně, takže se Australanův náskok vrátil na čtyři desetiny sekundy. Za dvojici tovární Hondy se postupně propracovali soupeři z tovární Yamahy a Randy de Puniet se pořadím propadal.

V závěrečných minutách se o vyvrcholení souboje o pole position postarali Stoner s Pedrosou. Oba znovu zrychlili a Pedrosa víc než Stoner, přesto zůstal vedoucí jezdec šampionátu na prvním místě nedotknutelný.

O poslední místo v první řadě svedli souboj jezdci Yamahy, vítězně z něj vyšel Ben Spies. Jorge Lorenzo se postaví do čela druhé řady, kde s ním budou stát Andrea Dovizioso a Marco Simoncelli.

Velmi dobrým výkonem se předvedl Karel Abraham, český jezdec získal osmé místo za Nickym Haydenem a před Hirošim Aojamou. Valentino Rossi odstartuje po pádu z první čtvrthodiny až třináctý.