Kvalifikaci v Sepangu vyhrál Dani Pedrosa

Dani Pedrosa udržel první místo před GP Malajsie i v kvalifikaci, musel ale odrážet útoky druhého Caseyho Stonera. Třetí místo získal Andrea Dovizioso.

Malajsijská kvalifikace se nesla v duchu volných tréninků, jezdci Hondy se střídali na čele a v první polovině se na prvním místě usadil Andrea Dovizioso. Pedrosa v první čtvrthodině upadl v poslední zatáčce a pak se zdálo, že se nedokáže dostat zpět do tempa.

V závěru kvalifikace ale Španěl znovu zrychlil a vrátil se do čela. Velkou konkurencí mu ovšem byl Casey Stoner, i když všechny Australanovy útoky Pedrosa nakonec odrazil. V cíli je dělilo jen 29 tisícin sekundy. V první řadě s nimi bude stát Andrea Dovizioso ze stejného týmu.

Nejlepší ze zbytku světa byl Colin Edwards na Yamaze, Američan se postaví do čela druhé řady před Marca Simoncelliho a krajana Nickyho Haydena. Třetí startovní řada patří Hirošimu Aojamovi, Alvaru Bautistovi a Valentinu Rossimu. Ital ve službách Ducati upadl čtvrt hodiny před koncem, ale dokázal pokračovat.

Karel Abraham se v kvalifikaci vůči sobotnímu dopoledni zlepšil a získal 13. místo.

Špatně pokračoval závodní víkend pro tovární Yamahu. Zraněný Ben Spies znovu upadl dvě minuty před koncem a obsadil předposlední místo před týmovým kolegou Kacujukim Nakasugou, který zastupuje Jorgeho Lorenza.

John Hopkins odstoupil ze závodního víkendu už před třetím volným tréninkem, zlomenina prstu z Brna mu neumožňuje zvládat přetížení při brzdění.