LCR Honda odjela ze Španělska bez bodu

Randy De Puniet na technické dráze Motorlandu Aragón zajel v kvalifikaci šestý čas, což znamenalo nadějný start z druhé řady, ale ten mu vůbec nevyšel a ve snaze získat zpět ztracené pozice pak v osmém kole havaroval.

V sedmé zatáčce Francouze jeho Honda vyhodila ze sedla a ten skončil na zemi, sice nezraněn, ale v závodu již dál pokračovat nemohl. Potom, co pádem v německém Sachsenrigu došlo ke zlomenině jeho levé nohy, nedosahuje výsledků z úvodu sezony, kdy závodil v plné kondici.

To je škoda, protože si vlastně až do osudné Grand Prix v Německu udržoval status nejlepšího netovárního jezdce, který se mu ale nyní velmi rychle vzdaluje. Před De Punietem je nyní o šest bodů Ben Spies z Monster Tech 3 a pro Francouze bude otázkou cti tuto ztrátu, co nejdříve  vymazat.

„Další skličující závod po Indianapolisu a Misanu,“ řekl ve španělském Aragonsku Randy De Puniet. „Upřímně řečeno, v posledních dvou dnech jsem měl velmi dobrý rytmus a myslel, že tu můžu zajet dobrý závod a získat důležité body do hodnocení šampionátu.“

„Nepodařil se mi start a po pěti kolech začaly problémy s přilnavostí u přední pneumatiky, které jsem se snažil zvládnout, ale přišel tak o několik pozic. Mohl jsem klidně zůstat s ostatními chlapy vpředu, protože jsme měli podobnou rychlost. Pak jsem jel do zatáčky číslo sedm, udělal chybu a dostal highsider.“

„Jsem v pořádku, ale bez nálady, protože poslední dva měsíce byly pro mě hodně těžké. První část sezony se pro mě a tým vyvíjela neuvěřitelně pozitivní a doufám, že budu znovu rychlý v příštích závodech,“ dodal závěrem francouzský jezdec soukromého týmu LCR Hondy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře