Lecuona je v karanténě, vynechá GP Evropy

Iker Lecuona byl v kontaktu s osobou nakaženou koronavirem, musí být v karanténě a přijde tak minimálně o GP Evropy.

Iker Lecuona žije v Andoře spolu se svým bratrem, který byl pozitivně testován na koronavirus. Sám jezdec měl sice ještě v úterý negativní test, nicméně dle zákonů platných v Andoře, musí zůstat v karanténě deset dní. Z toho vyplývá, že minimálně GP Evropy, která se jede už tento týden ve Valencii, bude muset Lecuona vynechat.

Pokud bude mít Lecuona i příští týden negativní test, bude moci nastoupit do GP Valencie, která se koná ve dnech 13. až 15. listopadu.

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

„S politováním oznamujeme, že se Iker Lecuona tento víkend nezúčastní Velké ceny Evropy,“ oznámil Herve Poncharal, šéf týmu Red Bull KTM Tech 3. „Doposud měl všechny testy negativní, ale jeho bratr, který je zároveň i jeho asistentem, je pozitivní, takže jej z tohoto důvodu andorrské úřady označily jako „kontakt“. Dnes absolvuje další test, ale i když bude opět negativní, bude muset zůstat v karanténě u sebe doma v Andoře po dobu deseti dnů. V plánu má absolvovat další příští středu. A pokud i tento test bude negativní, bude moci odcestovat do Valencie a zúčastnit se alespoň druhého závodu,“ dodal Poncharal.

Zdroj: motogp.com, mundodeportivo.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře