Lecuona je v karanténě, vynechá GP Evropy

Iker Lecuona byl v kontaktu s osobou nakaženou koronavirem, musí být v karanténě a přijde tak minimálně o GP Evropy.

Iker Lecuona žije v Andoře spolu se svým bratrem, který byl pozitivně testován na koronavirus. Sám jezdec měl sice ještě v úterý negativní test, nicméně dle zákonů platných v Andoře, musí zůstat v karanténě deset dní. Z toho vyplývá, že minimálně GP Evropy, která se jede už tento týden ve Valencii, bude muset Lecuona vynechat.

Pokud bude mít Lecuona i příští týden negativní test, bude moci nastoupit do GP Valencie, která se koná ve dnech 13. až 15. listopadu.

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

Valentino Rossi nepojede závod v Aragonii, má koronavirus

„S politováním oznamujeme, že se Iker Lecuona tento víkend nezúčastní Velké ceny Evropy,“ oznámil Herve Poncharal, šéf týmu Red Bull KTM Tech 3. „Doposud měl všechny testy negativní, ale jeho bratr, který je zároveň i jeho asistentem, je pozitivní, takže jej z tohoto důvodu andorrské úřady označily jako „kontakt“. Dnes absolvuje další test, ale i když bude opět negativní, bude muset zůstat v karanténě u sebe doma v Andoře po dobu deseti dnů. V plánu má absolvovat další příští středu. A pokud i tento test bude negativní, bude moci odcestovat do Valencie a zúčastnit se alespoň druhého závodu,“ dodal Poncharal.

Zdroj: motogp.com, mundodeportivo.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz