Lecuona má koronavirus, ve Valencii nakonec nepojede

Iker Lecuona se sice dnes měl vrátit z karantény, ale nakonec měl pozitivní test na koronavirus, takže se nevrátí.

Před prvním závodem ve Valencii se koronavirem nakazil Lecuonův bratr a asistent v jedné osobě. Vzhledem k tomu, že Lecuona sdílí se svým bratrem společnou domácnost, musel jezdec zůstat deset dní v karanténě, ačkoliv měl testy negativní.

Na konci desetidenní karantény měl Lecuona stále negativní test, takže zamířil do Valencie a předpokládalo se, že se dnes vrátí na dráhu. Při příjezdu do Valencie musel absolvovat další test, ten už ale byl pozitivní. Z toho vyplývá, že jezdec nebude moci nastoupit do Velké ceny Valencie.

Lecuona je v karanténě, vynechá GP Evropy

Lecuona je v karanténě, vynechá GP Evropy

Lecuona v tuto chvíli nevykazuje žádné příznaky onemocnění. Zda se ovšem bude moci absolvovat závod v Portugalsku, který se jede už příští týden, není jisté.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.