Lecuona má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí

Iker Lecuona, který v pondělí oslavil dvacáté narozeniny, má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí.

Iker Lecuona podobně jako mnozí další motocykloví závodníci trpěl tzv. kompartment syndromem. Čerstvě dvacetiletý jezdec tedy kvůli tomuto problému musel podstoupit operaci pravého předloktí. Zákrok proběhl počátkem tohoto týdne. Dle informací, které Lecuonův tým zveřejnil na sociálních sítích, operace dopadla dobře.

Pokud vše bude probíhat dobře i nadále, měl by být mladý Španěl v pořádku na testy v Sepangu, které se uskuteční počátkem února.

Lecuona už sice loni na konci roku absolvoval jeden závod v MotoGP, ale letos jej čeká první kompletní sezóna, spolu s Bradem Binderem a Alexem Márquezem tedy bude v letošním roce považován za nováčka. Dle nového pravidla se nyní mohou nováčci zúčastnit i tzv. Shakedown testu, který byl původně k dispozici pouze pro testovací jezdce. Pokud tedy bude Lecuona v pořádku, může nastoupit i do zmíněného Shakedown testu, který se koná ve dnech 2. až 4. února v Sepangu.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz