Lecuona má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí

Iker Lecuona, který v pondělí oslavil dvacáté narozeniny, má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí.

Iker Lecuona podobně jako mnozí další motocykloví závodníci trpěl tzv. kompartment syndromem. Čerstvě dvacetiletý jezdec tedy kvůli tomuto problému musel podstoupit operaci pravého předloktí. Zákrok proběhl počátkem tohoto týdne. Dle informací, které Lecuonův tým zveřejnil na sociálních sítích, operace dopadla dobře.

Pokud vše bude probíhat dobře i nadále, měl by být mladý Španěl v pořádku na testy v Sepangu, které se uskuteční počátkem února.

Lecuona už sice loni na konci roku absolvoval jeden závod v MotoGP, ale letos jej čeká první kompletní sezóna, spolu s Bradem Binderem a Alexem Márquezem tedy bude v letošním roce považován za nováčka. Dle nového pravidla se nyní mohou nováčci zúčastnit i tzv. Shakedown testu, který byl původně k dispozici pouze pro testovací jezdce. Pokud tedy bude Lecuona v pořádku, může nastoupit i do zmíněného Shakedown testu, který se koná ve dnech 2. až 4. února v Sepangu.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


23. ledna | Dnes (23.1.) ve 20:00 představí Ducati svůj tým. Prezentaci bude možné sledovat živě na sociálních sítích. odkaz
23. ledna | Kalendář pro rok 2020 byl definitivně potvrzen. odkaz
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 33 let.
18. ledna | Jack Miller dnes slaví 25 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 23 let. odkaz