Lecuona má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí

Iker Lecuona, který v pondělí oslavil dvacáté narozeniny, má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí.

Iker Lecuona podobně jako mnozí další motocykloví závodníci trpěl tzv. kompartment syndromem. Čerstvě dvacetiletý jezdec tedy kvůli tomuto problému musel podstoupit operaci pravého předloktí. Zákrok proběhl počátkem tohoto týdne. Dle informací, které Lecuonův tým zveřejnil na sociálních sítích, operace dopadla dobře.

Pokud vše bude probíhat dobře i nadále, měl by být mladý Španěl v pořádku na testy v Sepangu, které se uskuteční počátkem února.

Lecuona už sice loni na konci roku absolvoval jeden závod v MotoGP, ale letos jej čeká první kompletní sezóna, spolu s Bradem Binderem a Alexem Márquezem tedy bude v letošním roce považován za nováčka. Dle nového pravidla se nyní mohou nováčci zúčastnit i tzv. Shakedown testu, který byl původně k dispozici pouze pro testovací jezdce. Pokud tedy bude Lecuona v pořádku, může nastoupit i do zmíněného Shakedown testu, který se koná ve dnech 2. až 4. února v Sepangu.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz