Lecuona má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí

Iker Lecuona, který v pondělí oslavil dvacáté narozeniny, má za sebou úspěšnou operaci pravého předloktí.

Iker Lecuona podobně jako mnozí další motocykloví závodníci trpěl tzv. kompartment syndromem. Čerstvě dvacetiletý jezdec tedy kvůli tomuto problému musel podstoupit operaci pravého předloktí. Zákrok proběhl počátkem tohoto týdne. Dle informací, které Lecuonův tým zveřejnil na sociálních sítích, operace dopadla dobře.

Pokud vše bude probíhat dobře i nadále, měl by být mladý Španěl v pořádku na testy v Sepangu, které se uskuteční počátkem února.

Lecuona už sice loni na konci roku absolvoval jeden závod v MotoGP, ale letos jej čeká první kompletní sezóna, spolu s Bradem Binderem a Alexem Márquezem tedy bude v letošním roce považován za nováčka. Dle nového pravidla se nyní mohou nováčci zúčastnit i tzv. Shakedown testu, který byl původně k dispozici pouze pro testovací jezdce. Pokud tedy bude Lecuona v pořádku, může nastoupit i do zmíněného Shakedown testu, který se koná ve dnech 2. až 4. února v Sepangu.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


14:15 | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
14:14 | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
12:57 | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.