Letošní Monster Tech 3 je nabitý energií

Jezdecké obsazení francouzského týmu Monster Tech 3 je v letošním roce pravděpodobně to nejsilnější, jaké se kdy podařilo Herve Poncharalovi pro novou sezonu zajistit.

Šéf satelitního týmu Yamahy Herve Poncharal spolupracoval v posledních letech s mnoha jezdci královské kubatury, ale dle jeho slov je právě současná dvojice Američanů z Texasu ta nejsilnější sestava, jaká kdy v týmu byla.

„Myslím, že sestava jezdců Monster Tech 3 pro sezonu 2010 je vůbec ta nejsilnější,“ řekl Francouz. „Jsem velmi hrdý, že další sezonu pokračujeme s Colinem. V minulém roce byl v mistrovství pátý a první mezi netovárními jezdci.“

Colin Edwards je zkušeným závodníkem a navíc velmi dobře vychází s nově příchozím Benem Spiesem, což je pro tým velké plus. Jeho dlouholeté zkušenosti jsou cennou devizou v přípravě motocyklu, což Spiesovi usnadňuje situaci v adaptaci na nové prostředí, lidi a techniku.

„V mistrovství nám pomohl k čtvrtému místu v soutěži týmů, takže být letos znovu s Colinem je ctí,“ pokračoval Poncharal, který si Edwardsových služeb nemůže vynachválit, i když loni byla situace v boxech napjatá kvůli přesunu hlavních mechaniků, což v konečném důsledku americkému jezdci jen prospělo.

Pro Bena Spiese je letošní ročník jeho premiérou v královské kubatuře. V MotoGP už sice závodil, ale letos je to jeho zcela první kompletní sezona. Podle Američana je Yamaha vynikající stroj, ale zároveň si myslí, že právě díky talentu jezdců jako Rossi, Lorenzo a Edwards jsou její přednosti takové jaké jsou.

Pro Herve Poncharala je Ben Spies posledním kouskem skládanky ideálního týmu, který se mu pro tuto sezonu podařilo sestavit a naděje na vítězství v závodu jsou v letošním ročníku vyšší než kdy jindy. Oba jeho jezdci v testech ani jednou nechyběli v první desítce a Spies si z Kataru dokonce odvezl čtvrtý čas na kolo.

„Je pro nás skvělé tady přivítat Bena Spiese, který měl fantastickou sezonu ve světovém šampionátu superbiků. Překonal tam všechny rekordy a myslím, že nyní máme bezpochyby ten nejsilnější tým, jaký jsme kdy v MotoGP měli. Zdá se, že také máme opravdu výkonný motocykl a už se nemůžu dočkat až budeme v Kataru,“ řekl Herve Poncharal.

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz