Letošní sezóna bude pravděpodobně kratší, do ledna se nejspíš prodlužovat nebude

Ačkoliv se původně zvažovala možnost, že by se letošní sezóna protáhla až do ledna 2021, nakonec se tak pravděpodobně nestane.

Kvůli současné pandemii koronaviru se odkládá jeden závod za druhým. Počátkem března v Kataru se ještě odjel závod slabších tříd, závod MotoGP ovšem musel být zrušen. Krátce poté došlo k odložení závodů v Thajsku, Texasu a Argentině, tyto tři závody se posouvají na podzimní termíny, Před několika dny bylo oznámeno odložení závodu v Jerezu, který se měl jet začátkem května. Jerez zatím nový termín nemá. Vzhledem k aktuální situaci je vysoce pravděpodobné, že ještě dojde k odložení dalších závodů. Kdy se skutečně začne závodit, zatím není jasné.

Aktuálně se řeší různé možnosti, jak nastalou situaci řešit. Původně se zvažovala možnost odjet některé závody i během prosince 2020 a ledna 2021, ale nyní se Carmelo Ezpeleta (šéf Dorny) spíše přiklání k možnosti, že letošní sezóna bude o něco kratší (v porovnání s původním předpokladem). Přílišné protahování letošní sezóny totiž Ezpeleta nepovažuje za nejvhodnější, protože by to ovlivnilo přípravy na následující rok. V rozhovoru pro španělský server AS.com připustil, že je pravděpodobné, že letošní sezóna bude kratší.

Závod v Jerezu se také odkládá

Závod v Jerezu se také odkládá

„Hodně záleží na tom, kdy bude možné začít,“ řekl Ezpeleta. „A to, že se říká, že je potřeba odjet alespoň 13 závodů, aby mohlo být uspořádáno mistrovství světa, nevadí. Odjedeme, co bude možné, aniž bychom nějak více přetěžovali konec sezóny, který už je i tak dost napjatý,“ pokračoval.

„Nemůžeme jezdit příliš dlouho do zimy, abychom tím nepokazili sezónu 2021. A jak jsem již řekl, hodně záleží na tom, kdy bude možné zahájit tuto sezónu. Asi budeme mít kratší sezónu, aby pak bylo možné příští ročník odjet celý. Uvidíme, v jaké situaci pak budeme, a podle toho se uvidí, jak budou probíhat příští šampionáty, protože po tom všem už svět nebude stejný jako dřív,“ dodal Ezpeleta.

Zdroj: AS.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře