Letošní sezonu zahájí Iannone s prototypem Speed Up

Ital odolal nabídkám z prostředí MotoGP a v letošním ročníku pokračuje v kubatuře šestistovek Moto2 s cílem zaznamenal ještě lepší výsledek než loni, když v celkovém hodnocení obsadil třetí místo.
Letošní sezonu zahájí Iannone s prototypem Speed Up

Na rozdíl od svých soupeřů, kteří ve velkém počtu projevili zájem o podvozek Kalex, Andrea Iannone pojede s upraveným strojem Speed Up (fotografie je z roku 2011, Suter). Letošní prototyp má nový rám, zadní rameno z uhlíkových vláken a také novou kapotáž. Jen nedávno si Iannone vyzkoušel novou motorku na okruhu ve Vallelunze a o své zážitky se podělil s motogp.com.

„Zajeli jsme vyzkoušet novou motorku, abychom zjistili jak jezdí a celkový dojem byl takový, že je před námi ještě hodně práce. Nová motorka má dobrý potenciál, ale bude velmi důležité to nebrat jako samozřejmost. Pocit z kontaktu s motocyklem mám dobrý, ale budu ji muset ještě přizpůsobit styl jízdy,“ řekl Iannone, jenž s týmem uvažoval i o variantě podvozku FTR.

„Budeme testovat v Jerezu, ale bohužel je tam spousta věcí, které je ještě třeba udělat a už nebudeme mít možnost vyjet na dráhu před IRTA testem v Jerezu, který je koncem března. Od Speed Up máme nový podvozek, zadní rameno a do Jerezu bychom mohli přijet i s novou kapotáží. Zadní rameno je z uhlíkových vláken a rám má skutečně inovační design ve srovnání s ostatními.“

Dvaadvacetiletý Iannone je s šesti vítězstvími třetím nejúspěšnějším závodníkem šestistovek. Sedm vítězství má na svém kontě dvojice Toni Elías a Marc Márquez, jezdci, kteří patří mezi favority letošního šampionátu, ale samozřejmě nejsou jediní. Toho si je Ital vědom a do sezony nastupuje s jistým respektem.

„Sezonu zahájíme bez toho, aniž bychom nějak uvažovali nad titulem. Chceme zaznamenat dobré výsledky. V Moto2 jsem zůstal proto, abych si závodění užíval a získával dobrá umístění. Ještě jsem mladý a rozhodl se tu další rok zůstat, abych se pokusil zajet lépe než v roce 2010 a 2011.“

Když měl Iannone vyjmenovat tři své největší soupeře, odpověděl: „Jen tři jména nestačí! Redding, Simón, Márquez, Smith, Lüthi, Espargaró, Rabat … ti všichni jsou velmi silní a nikdy nevíte, jak to půjde!“ řekl Ital závěrem.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.