Letošním králem pádů je Iker Lecuona

Letošním králem pádů je Iker Lecuona

V letošním ročníku MotoGP nejvíce padal Iker Lecuona. Španěl skončil na zemi 26 krát. Druhým nejvíce padajícím je Marc Márquez.

Na konci každé sezóny se mimo jiné zveřejňuje statistika pádů. Johann Zarco, který této statistice kraloval loni, se tentokrát na přední příčky nedostal. Letos se v čele této tabulky umístil Iker Lecuona. Španělský závodník letos se svou KTM skončil na zemi šestadvacetkrát. Druhé místo s dvaadvaceti pády na kontě obsadil Marc Márquez, který ovšem z důvodu zranění vynechal dva úvodní závody roku a pak také chyběl i v posledních dvou závodech. Po první polovině letošního roku vedl statistiku pádů Pol Espargaro se třinácti pády. Za celý letošní rok mladší z bratrů Espargarových upadl celkem dvacetkrát a v kategorii MotoGP se stal třetím nejvíce padajícím jezdcem.

Nejvíce padajícím závodníkem třídy Moto2 je Aron Canet, který upadl jednadvacetkrát. V kombinovaném pořadí všech tříd je Canet z hlediska počtu pádů na třetí pozici. Ve třídě Moto3 nejčastěji okusil tvrdost asfaltu Kaito Toba. Japonec skončil na zemi devatenáctkrát a v celkovém pořadí všech tříd se dělí o páté místo s Alexem Márquezem (MotoGP) a Albertem Arenasem (Moto2).

V letošním roce bylo napříč všemi třídami zaznamenáno 950 pádů. Loni jich bylo jen 722, nicméně letošní ročník čítal více závodů. Letos každá kubatura odjela osmnáct závodů, loni však jezdci MotoGP měli k dispozici jen čtrnáct závodů a jezdci slabších tříd odjeli po patnácti závodech (v Kataru se totiž loni závod MotoGP nekonal, jeli jen jezdci slabších tříd).

Nejvíc pádů v letošním roce bylo zaznamenáno ve třetí zatáčce okruhu v Le Mans (GP Francie), kde došlo k sedmatřiceti pádům. Druhé místo v počtu pádů drží první zatáčka na Sachsenringu (GP Německa), kde jsme mohli vidět dvaadvacet pádů. A s dvaceti pády třetí místo vybojovala zatáčka číslo šestnáct v Misanu (GP Emilia-Romagna).

Nejvíce padající jezdci roku 2021

P. Jezdec Kategorie Pády
1 Iker Lecuona MotoGP 26
2 Marc Márquez MotoGP 22
3 Aron Canet Moto2 21
4 Pol Espargaro MotoGP 20
5 Alex Márquez MotoGP 19
5 Albert Arenas Moto2 19
5 Kaito Toba Moto3 19
6 Aleix Espargaro MotoGP 18
6 Hector Garzo Moto2 18
6 Tatsuki Suzuki Moto3 18
7 Cameron Beaubier Moto2 17
7 Somkiat Chantra Moto2 17

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud