Lin Jarvis: Věřím, že si udržíme oba současné jezdce

Podle slov šéfa závodního oddělení Yamahy nezačne přestupový kolotoč dřív než bude jasné, zda Australan Casey Stoner kývne na nabídku Hondy nebo ne.

Zatím všichni čekají, co bude. Valentino Rossi je navíc zraněný, takže tam se teď nejedná, ale podle posledních vyjádření by v tomto případě neměl být problém. Yamaha chce, aby Rossi u nich ukončil svou závodní kariéru a o ni pak jeho jméno navždy spojili s japonskou značku motocyklů.

Nicméně nyní je velmi důležitá otázka, jak se vyvine jednání Hondy se Stonerem, protože kdyby Ducati přišla o tak výraznou osobnost, musí se Italové poohlédnout po další a kdo jiný než Rossi by vyhovoval jejich kritériím. Je to Ital, hvězda nejvyššího kalibru a neuvěřitelné lákadlo pro fanoušky a sponzory. V hledáčku Italů je ale také Jorge Lorenzo, jezdec, který dnes bojuje o titul.

„Stále věříme, že si dokážeme udržet oba jezdce,“ uvedl pro Gazzetta dello Sport Lin Jarvis. „Počkáme si na tah Livia Suppa a potom uvidíme. Když to nastane, spustí to řetězovou reakci.“

Lin Jarvis dále uvedl, že jednání ohledně obsazení továrního týmu Yamahy v současné době pozdrželo Rossiho zranění. „Pravdou je, že s oběma jezdci jednáme současně, třebaže je tu teď malá šance hovořit s Valentinem kvůli jeho nepřítomnosti.“

„Kdy jsme spolu mluvili? Od nehody v Mugellu jsme nebyli v kontaktu. Nyní je prioritou jeho léčba,“ pokračoval Jarvis. „Samozřejmě je tu nyní několik podstatných otázek: co chce dělat, zda se vrátí stejný, zda nehoda nezanechala stopy v jeho podvědomí. To ví jen on.“

Tovární Hondu podporuje španělský Repsol a je pochopitelné, že v týmu bude žádán španělský jezdec, což je v této chvíli Dani Pedrosa. Livio Suppo pro italský tisk uvedl, že spojení Pedrosa-Stoner je možné a s Repsolem se mají dohodnout už v Barceloně. Nezapomněl ale zdůraznit, že důležitým aspektem je rovněž výkonnostní úroveň Doviziosa.

Uvidíme, jak to všechno dopadne. Zatím je to v rovině spekulací a my ještě ani nevíme, kdo nahradí Rossiho v katalánské Grand Prix.