Lorenza trápil zraněný prst, Spies se musel vyhýbat Edwardsově stroji

Jorge Lorenzo si při warm-upu poranil prst na pravé ruce a v závodě dojel pod stupni vítězů. Bena Spiese zdržela nehoda Colina Edwardse, nakonec obsadil šesté místo.
Lorenza trápil zraněný prst, Spies se musel vyhýbat Edwardsově stroji

Jezdci továrního týmu Yamaha Factory Racing se ve Velké ceně Francie v Le Mans na stupně vítězů nepropracovali. Jorge Lorenzo dojel čtvrtý a Ben Spies šestý.

Celkově je Lorenzo s umístěním spokojen, jeho výkon ovlivnilo zranění prstu na pravé ruce, které si přivodil při pádu ve warm-upu na studených pneumatikách. V závodě se držel Andrey Doviziosa a Valentina Rossiho, ale po drobné chybě na ně ztratil. "Byl jsem unavený a měl jsem bolesti v ruce. Výsledky a body jsou důležité pro šampionát. Pochopitelně bych rád bojoval s Caseym a dalšími jezdci o vítězství, ale v této chvíli je to opravdu těžké," vysvětloval Španěl, který je v čele celkové klasifikace o dvanáct bodů před Caseym Stonerem. "Nezbývá než snažit se dojet s co nejlepším výsledkem, z naší motorky vytěžit maximum, jako je tomu teď, a čekat na zlepšení v budoucnu."

Spies označil závod za vzrušující. "V prvních dvou kolech jsem udělal dvě chyby a ztratil kontakt s Colinem a Valentinem. Snažil jsem se jet tak tvrdě, jak to jen šlo, a držel jsem se Colina, dokud nešťastně nespadl. Jeho stroj klouzal po trati. Musel jsem se mu vyhnout a předjel mě Nicky," popisoval Texasan dramatické okamžiky. Před Haydena se šampión superbiků nakonec znovu dostal. "Získali jsme šesté místo, které je dobré kvůli bodům."

4. dubna | Lorenzo Savadori dnes slavil 28 let. odkaz
4. dubna | Jorge Martin ve svém druhém závodě v MotoGP vystoupil na podium. odkaz
4. dubna | Dnes je to poprvé od roku 1954, kdy spolu v královské kubatuře stáli na podiu dva francouzští jezdci. odkaz
4. dubna | Fabio Quartararo slaví svou čtvrtou výhru v MotoGP. Hned za ním dojel jeho krajan Johann Zarco, který nyní vede šampionát. Třetí skončil nováček Jorge Martin. odkaz
4. dubna | Sam Lowes si dnes v Kataru dojel pro druhou výhru v řadě. odkaz