Lorenza trápil zraněný prst, Spies se musel vyhýbat Edwardsově stroji

Jorge Lorenzo si při warm-upu poranil prst na pravé ruce a v závodě dojel pod stupni vítězů. Bena Spiese zdržela nehoda Colina Edwardse, nakonec obsadil šesté místo.
Lorenza trápil zraněný prst, Spies se musel vyhýbat Edwardsově stroji

Jezdci továrního týmu Yamaha Factory Racing se ve Velké ceně Francie v Le Mans na stupně vítězů nepropracovali. Jorge Lorenzo dojel čtvrtý a Ben Spies šestý.

Celkově je Lorenzo s umístěním spokojen, jeho výkon ovlivnilo zranění prstu na pravé ruce, které si přivodil při pádu ve warm-upu na studených pneumatikách. V závodě se držel Andrey Doviziosa a Valentina Rossiho, ale po drobné chybě na ně ztratil. "Byl jsem unavený a měl jsem bolesti v ruce. Výsledky a body jsou důležité pro šampionát. Pochopitelně bych rád bojoval s Caseym a dalšími jezdci o vítězství, ale v této chvíli je to opravdu těžké," vysvětloval Španěl, který je v čele celkové klasifikace o dvanáct bodů před Caseym Stonerem. "Nezbývá než snažit se dojet s co nejlepším výsledkem, z naší motorky vytěžit maximum, jako je tomu teď, a čekat na zlepšení v budoucnu."

Spies označil závod za vzrušující. "V prvních dvou kolech jsem udělal dvě chyby a ztratil kontakt s Colinem a Valentinem. Snažil jsem se jet tak tvrdě, jak to jen šlo, a držel jsem se Colina, dokud nešťastně nespadl. Jeho stroj klouzal po trati. Musel jsem se mu vyhnout a předjel mě Nicky," popisoval Texasan dramatické okamžiky. Před Haydena se šampión superbiků nakonec znovu dostal. "Získali jsme šesté místo, které je dobré kvůli bodům."


11:40 | Cal Crutchlow dnes slaví 35 let. odkaz
25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz