Lorenza trápil zraněný prst, Spies se musel vyhýbat Edwardsově stroji

stále dobrý Schumi  |  16. 05. 2011 17:55

Odepsal jsem ti proto,že jsi reagovala na můj názor.Omlouvám se,..nebyla to "pětka" po chybě,ale "čtyřka" po jeho chybě,na které zůstal.A podle mne,do toho už potom všechno nedal a místo aby zatáhl s nima,nechal si je ujet.Rozhodně na tom Yamaha není hůř než Ducati,..jízdními vlastnostmi podvozku je lepší pořád a na motor, jak bylo vidět,Ducna nestihá taky.Prostě Vale moc chtěl a Jorge se nerval.Možná a to jsem řekl,ten prst mohl mít velký vliv.O poplácávání po dojezdu nic nevím,v telce to nebylo.Ale že by čtyřku brali v Yamaze za úspěch a to za danných okolností,kdy dvě Hondy byly mimo,..to se mi moc nezdá,při Jorgeho ambicích.O tom "vyšumění z pozic" ,..Yamaha loni dominovala,Casey na Ducně skončil čtvrtý a rovněž to čtyřikrát zahodil.Takže tam bych o nějakých bůhví jakých pozicích nemluvil.A letos začala Ducati i s Valentinem nijak extra,takže jak vidno, jdou nahoru,byť ne tempem závratným,ale neustálým,krok po krůčku.A to loni Honda rozhodně neoplývala letošním výkonem,takže,..u Ducati jsem v klidu.Řekl bych,že Valentino letos dokáže celkově tu loňskou Caseyho čtyřku zopakovat i přesto,že čtveřice Hond jede nesrovnatelně s loňskem.

stále dobrý Schumi  |  16. 05. 2011 18:00

Ještě maličkost,..i já jsem laik a není mi třeba odpovídat " s pokorou"

odstraneno jannyk F1  |  16. 05. 2011 19:58

ta "pokora" (nebyla to ironie!) byla míněna především na mé rozbory týkající se rozvoje či nerozvoje motorů...dobře víš, že mé jediné jednostopé vozidlo je bicykl Tak jsem si "pokorou" nenápadně žádala shovívavost, bo jsem se zapletla do něčeho, co je již zcela mé chápání
Víš co? Já to beru takhle: horní pohled na nejdelší rovinku (většinou cílovku), závod v plném proudu, za sebou tři značky, zrychlení, šup a už od loňska tam Yamaha prohrávala, Ducati byla rychlejší ....takže toť mé jediné měřítko To jestli je nějaká mašina lepší v nájezdech do zatáček, brždění, přilnavosti - no tak to jde mimo mě a pokud to člověk nemá v rukou, tak třeba já to nikdy nepochopím, ikdybych se o fyzice naučila všechno A to už ani nemluvím o výrazu "ideální stopa" Takže asi tak....šak o nic nejde, no ne?

odstraneno jannyk F1  |  16. 05. 2011 20:03

a oni se fakt poplácávali radostí (já, přiznám ikdyž nerada, čekala, jak poletí přilba do kouta a Jorge do mobilhome...a ono nic A to si piš, že bych čučela jak sfiňa ve rži a blahořečila Novu za reklamní blok ) Proto to tu (vím, že zcela zbytečně) rozebírám. Proto jsem se ptala, šak za optání nic

Ladin46  |  16. 05. 2011 20:44

Schumi nechci rýpat,ale dva roky po sobě v Le Mans nebylo optimální počasí a Yamahy vůbec nemusely dominovat.Loni měl Chorche kliku ve strategi a předloni tam také déšť rozhodl.Bůh ví,jak by to vypadalo za stejného počasí,jako letos.Troufám si tvrdit,že Chorche by loni nevyhrál.Bolesti palce a ramene mají podobný charakter řízení,že ano?

stále dobrý Schumi  |  16. 05. 2011 23:12

Nejde o rejpání Ládine,..já jen komentoval můj vlastní pocit,který jsem z Jorgeho měl a můj pocit,který jsem měl z Valentina.Prostě mi připadlo,že u Ducny by se slavila i čtyřka a tahle bedna co přišla,bude solidním hnacím motorem jak pro Ducati,tak pro Valeho ještě větší nasazení.On zatím nevyhrává a přesto ho to baví a má motivaci jak sfiňa.Vidím u nich prostě pokrok,byť ne bombastickej a jim to zatím stačí.U Yamahy mi to přijde,že nějak stagnují,ale,..ono to může v Barceloně vypadat jinak.Jorge zraněnej byl,o tom žádná.

Ladin46  |  17. 05. 2011 15:32
evca89  |  17. 05. 2011 11:36

... k tomu poplácání, opravdu to tak bylo a byli rádi všichni, takže asi byla spokojenost a pokud sem koukala dobře, tak se mi zdálo, že Jorge v jedný zatáčce lehce vyjel, proto mu pak ty dva ujeli a už je nestíhal

stále dobrý Schumi  |  17. 05. 2011 15:50

Ucukli mu kousek,to ano,ale ne tolik,co přijel za nima.dalo se to zase stáhnout,kdyby zabojoval.Ale třeba to s tím prstem nešlo.

odstraneno jannyk F1  |  17. 05. 2011 17:48

Možná pro vás nezajímavé a nedůležité, ale včera ve svém blogu Jorge napsal cca toto:
...But I was wrong yesterday when I tried to overtake Andrea and for that I apologize and I request them in person within three weeks. The 13 points scored in Le Mans have been as positive as the Grand Prix of France, because from the beginning I realized that we were going to suffer.
It has been three days that we could not find the way, the solution to fight with the Honda. But I'm proud of how we all worked together and secure with this endeavor we take that step we need. I want to thank the team for arranging the bike after my crash in the warm-up. They have not had time or eat!
Hmmm no a já tomu rozumím asi takhle:
....ale udělal jsem chybu když jsem se snažil předjet Andreu a za to se omlouvám a do tří týdnů to udělám i osobně. 13 bodů v Le Mans beru jako pozitivní výsledek, protože už od začátku jsem věděl, že budeme trpět.
Byly to tři dny, kdy jsme nemohli najít řešení pro souboje s Hondou.
Ale já jsem hrdý na to, jak jsme všichni spolupracovali..... Chtěl bych poděkovat týmu za opravu (úpravu) motorky po mém pádu v warm-up. Neměli ani čas se najíst!
Sorry za kostrbatý překlad...

kolja F1  |  16. 05. 2011 07:52

peknej zavod,skoda zraneni Daniho.Trest pro Marca se mi zdal hodne tvrdy,ale asi to uz byla reakce na avizovanou zlomeninu Daniho.Vale dokazal porazit vsechny Yamahy a Ben zatim bohuzel nejede na pozicich kde bych si ho pral videt.Ovsem Abaja si skvele zazavodil,skoda ze tu skupinu nedovedl do cile on.

mamba54  |  17. 05. 2011 21:37

O penalizaci Sice bylo rozhodnuto dřív, než mohli zjistit zranění Daniho.

stále dobrý Schumi  |  15. 05. 2011 23:55

No,..já Lorenza rád nemám,ale,..zraněnej prst měl,..asi mu to obstříkli a mohlo to přijít dřív k sobě.A když člověk není fit,dobrýmu výkonu to nepřidá.Je ale fakt,že se v Le Mans trochu trápili od začátku.Na Hondu zatím nemá nikdo a k Yamaze se rychle přibližuje Rossi a hlavně,..Vale se baví,užívá si to a bere bramboru jako úspěch,kdežto Jorge byl viditelně otrávenej hlavně po kvaldě.V závodě makal,skoro až přes vint,..kdyby ho talhle šmiknul Simoncelli, jako on Doviho,bylo by to zase na stěžování.Pro Doviho to byl úspěch,pro Valeho taky a ta pětka po chybě,brala Jorgemu náladu,i chuť.Byl podle mne zklamanej a už do toho nic nedal.Avizované Benovo testovací kouzlo nějak nefunguje a ani on sám se nějak nemůže popasovat s bajkem,..nevím,ale takhle by Yamaha mohla rychle vyšumět z pozic,které měla.

odstraneno jannyk F1  |  16. 05. 2011 00:07

já jen, že jsem na streamu viděla jeho dojezd do boxu (u nás byla reklama) a právěže mě překvapuje, že tam bylo vzájemné radostné poplácávání mezi všemi včetně Jorgeho, tak pořád nevím o čem se ve vztahu k Jorge konkrétně v tomto závodě mluví....jo, seděl ještě na biku a měl přilbu, ale pak už ho neukázali, takže jsem neviděla ani nafoukanost, ani nechuť, ani zklamání (stále mluvím o dnešku, ať mě nikdo nechytá za slovo). A Yamaha? Nooo po testech v Estorilu jako jediná moc nadšením nehýřila...teď ještě blafnul motor (kdoví jaký to byl, při vší smůle klasicky nějaký čerstvě rozjetý ) Ale samozřejmě mluvím stále jen o tom, co jsem viděla....asi jsem neviděla všechno. Jinak na stupních vítězů obrovské tři radosti ale všechny tak hrozně individuální (koukněte na šáňo). Nelíbí se mi ta atmoška v MotoGP, už je to nějak moc - všichni proti všem

matras33  |  16. 05. 2011 01:13

Naprosto souhlasím - je to tam hodně vyostřené. Nezdravá rivalita,neúcta k soupeřům. Teď jen kdo to takhle začal hrotit. Mám podezření na pár mladíků s přebujelým sebevědomím co po dosažení mistrovského titulu zřejmě čekají že všechno bude jak oni chtějí ...

motogpmania F1  |  16. 05. 2011 05:26

největší dusno tam dělá Stoner, je agresivní, a chová se jak malé děcko v mateřské školce

šutr sa řídí rossiho radou, .-), jezdí si závody osamoceně...

stále dobrý Schumi  |  16. 05. 2011 13:36

Ale já jsem tady nenapsal nic o nafoukanosti,..pouze o pocitu znechucení,které jsem na něm po kvaldě viděl.On po pětce utekl do kamionu,aby nemusel být na očích zvědavé kameře,..Vale po devítce s úsměvem zamával do kamery.Vale i kdyby zajel čtyřku,se bude radovat z dobrého závodu,ale pro Jorgeho je tohle umístění zřejmě potupnější,než ve skutečnosti je.Tohle bere chuť a nasazení to nepřidá.To jsem myslel.Jorge je s jedním titulem,Vale jich má sedm!To by musel Vale utíkat pokaždý,když sleze z bajku a být otrávenej jak malajskej šíp,i z druhýho fleku.Jenže on nenííí!Možná se Jorge pasoval na nového krále MotoGP,příliš brzo,aniž by domyslel,že nejde všechno tak, jak si člověk nalajnuje.

odstraneno jannyk F1  |  16. 05. 2011 14:06

já taky nepsala nic o Tobě, reagovala jsem na všechny příspěvky obecně a tak nějak jsem se chtěla dopátrat z čeho vychází to hodnocení Jorgeho v neděli. Znovu podotýkám, že o kvaldě nemluvím a to jsem zdůraznila snad jasně. Zatím mi nikdo neosvětlil z čeho vychází např. Tvoje "ta pětka po chybě,brala Jorgemu náladu,i chuť.Byl podle mne zklamanej a už do toho nic nedal". Já viděla, co jsem viděla a k tomu mi to nesedí. Podle mě do toho dal všechno, co mu motorka a jeho jezdecké umění dovolilo, ale jak jsem napsala jinde, stejně by to v závěru nestačilo, protože Yamaha byla ve Francii skutečně špatná, ale tím se ani Jorge netajil. Navíc jak jsi jinde psal (oceňuji!) asi tomu to zranění nepřidalo. Nakonec ta jezdecká chyba, kdy pak ztratil i kontakt s Dovim a Rossim to vše završila. Přesto jsem byla překvapená, že se po dojezdu v boxech všichni radovali a poplácávali. Přijde mi, že všem bylo jasné, že prostě součtem všech aspektů i tohle byl úspěch. Takže nehledej za mou reakcí žádné výpady (Jo a k tomu "šumění Yamahy" - ono z tohoto pohledu "šumí" i Ducati...ale ono to spíš bude tak, že inženýrům od Hondy se podařil neskutečně vynikající komplet).
S pokorou Váš laik

DanR F1  |  15. 05. 2011 23:17

Yamaha začíná ztrácet a v průběhu celýho víkendu to bylo zatraceně vidět.


1 2

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz