Lorenzo: Byla to parádní sezona

Španěl ve Valencii potřebuje bod, aby získal titul vicemistra.
Klepněte pro větší obrázekSezona 2009 nebude sice rokem, kdy Jorge Lorenzo poprvé získá titul mistra světa, ale ve své teprve druhé sezoně v MotoGP mu byl již velmi blízko. Pokud Španěl ve Valencii získá jeden jediný bod, stane se vicemistrem světa a to už je velký úspěch pro tak mladého jezdce. V předchozím ročníku šampionát ukončil na čtvrtém místě, takže v letošním roce to znamená rozhodně výrazné zlepšení.

V dnešním závodu, do kterého měl startovat z druhé pozice nakonec vyrazil až z úplně posledního místa. V deštěm zalitém Sepangu měl problémy s motocyklem, na poslední chvíli musel přesednout na náhradní, ale vše nestihl v časovém termínu a na roštu se musel zařadit za ostatní. Lorenzo ovšem předvedl parádní start a čtvrté místo v cíli je důkazem jeho nesporného talentu.

„Rád začnu tím, že bych chtěl poblahopřát Valentinovi a všem v jeho týmu. Je to mistr světa,“ řekl úvodem Jorge Lorenzo, který vlastně do Velké ceny Austrálie s Rossim bojoval o titul v top kubatuře světového šampionátu. Tak jak víme spadl v první zatáčce a bylo po nadějích. Přesto byl mladý Lorenzo v letošním roce nejtěžším soupeřem pro italského šampiona.

„Co se týče samotného závodu, tak to byl hodně náročný den. V zahřívacím tréninku jsme se zlepšili a proto jsem věřil, že dnes dokážu zajet dobrý závod, ale když začalo pršet měli jsme problémy s motocyklem.“

„Plánovali jsme zajet dvě zkušební kola, ale už jsem to nestačil, protože boxovou uličku uzavřeli. Potom jsem musel odstartovat z poslední pozice, ale to se mi podařil jeden z mých vůbec nejlepších startů!“ pokračoval Lorenzo. „První zatáčka byla neuvěřitelná, ale postupně jsem začal mít nějaké problémy s přilnavostí stejně jako během celého víkendu. Nicméně pro mě to byl skvělý závod ve velmi náročných podmínkách a skončili jsme čtvrtí, což si myslím není zase tak špatné.“

„Byla to parádní sezona a nikdy bych si nepomyslel, že budu tak brzo v mé kariéře bojovat s Valentinem Rossim. Teď jen potřebuji získat ve Valencii jeden bod, abych si splnil sen a stal se vicemistrem světa,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo, týmový kolega Valentina Rossiho a další obrovský talent pro budoucnost silničních motocyklových závodů.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz