Lorenzo i Márquez byli tento týden úspěšně operováni

Jorge Lorenzo v pondělí v Barceloně absolvoval úspěšnou operaci nohy. O den později byl na téže klinice operován také Marc Márquez. V případě úřadujícího šampiona se jednalo o operaci ramene.

Jorge Lorenzo a Marc Márquez budou v příštím roce jezdit společně u týmu Repsol Honda. A shodou okolností oba dva tento týden v Barceloně podstoupili operaci. Lorenzova operace nohy proběhla v pondělí. Márquez podstoupil operaci ramene o den později. Oba jezdce operoval Dr. Mir.

Jorge Lorenzo

Lorenzo měl velký pád během GP Aragonie. Jezdec z Mallorky si tehdy při pádu zranil nohu. O dva týdny později se však vydal do Thajska, kde se chtěl navzdory zranění pokusit závodit, ale v tréninku měl další velký pád, při němž si poranil ruku. Zranění ruky si nakonec vyžádalo operační zákrok a vyřadilo Lorenza z asijských závodů. Jezdec jel pak až poslední závod letošního roku, který se konal ve Valencii. Tím uzavřel své působení u Ducati. Poté absolvoval testy ve Valencii a v Jerezu, při nichž už se seznamoval se svým novým motocyklem značky Honda.

Začátkem prosince (tedy jen několik dní po posledním testu letošního roku) podstoupil Lorenzo plánovanou operaci, jejímž cílem bylo definitivně vyřešit dlouhodobější potíže se zraněnou nohou. Zákrok byl úspěšný. Nyní bude jezdec rehabilitovat a připravovat se tak, aby byl zcela v pořádku pro první test následujícího roku.

Lorenzo v Austrálii nepojede, nahradí jej Bautista

Lorenzo v Austrálii nepojede, nahradí jej Bautista

Marc Márquez

Úřadující šampion má dlouhodobější potíže s levým ramenem. Během letošního roku si Márquez levé rameno několikrát vykloubil, během posledního závodního víkendu ve Valencii dokonce dvakrát. Před tím došlo k vykloubení například během oslav titulu v Japonsku, když Márquezovi při oslavném kole gratuloval Redding.

Ačkoliv v účasti v závodech to Márquezovi nebránilo, častá bolest ramene jej trápila. Na úvod prosince si tedy naplánoval operaci, která má za cíl potíže s ramenem vyřešit. Zákrok byl úspěšný a jezdec by měl být brzy propuštěn z nemocnice. Poté se bude zotavovat. Vše je naplánováno tak, aby byl jezdec v pořádku pro předsezónní testy.

Jezdci Hondy tedy mají náročný závěr letošního roku. Ze čtyř jezdců, kteří příští rok pojedou na stroji této značky, je totiž v pořádku pouze jeden – Takaaki Nakagami. Kromě Lorenza a Márqueze se ze zranění zotavuje i Cal Crutchlow z týmu LCR Honda. Brit měl těžký pád, v Austrálii si zlomil nohu a následně podstoupil dvě operace, závěr letošní sezóny tedy musel vynechat.

Zdroj: motogp.com, foto: Jorge Lorenzo, Marc Márquez

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře