Lorenzo i Rossi dojeli na pódiu, ale na Pedrosu neměli

Jorge Lorenzo pokračuje v letošní neuvěřitelné sérii a opět se umístil na stupních vítězů, tentokrát dojel druhý. Na stupně vítězů se podruhé od svého návratu po zranění dostal také Valentino Rossi.

Oba závodníci ze stáje Fiat Yamaha se ve Velké ceně San Marina v Misanu umístili na stupních vítězů. Jorge Lorenzo dojel druhý a Valentino Rossi poprvé od závodu v Laguna Seca třetí. Závěr závodu byl poznamenán zprávou o úmrtí Japonce Shoyi Tomizawy, který těžce havaroval v závodě třídy Moto2.

Lorenzo se na úvod propadl na třetí za Caseyho Stonera, ale velmi brzy ho dokázal poměrně hladce předjet. "V této smutné chvíli nemám příliš mnoho slov. Měl jsem dobrý start, ale nemohl jsem se Pedrosovi přiblížit. Druhé místo je dobré, nebyli jsme dostatečně rychlí, ale v boji o titul je to další důležitý výsledek. Pódium je naším cílem v každém závodě," přiznal Španěl. "Shoyi je velká škoda. Byl to dobrý chlap a výborný jezdec. Jsem velmi smutný, je mi to moc líto za celou jeho rodinu a přátele. Když se něco takového stane, vše ostatní je nepodstatné."

Rossi si po startu držel své čtvrté místo z kvalifikace, pak se dostal před Stonera a udržel za sebou dotírajícího krajana Andreu Doviziosa. "Je to pro nás skvělý výsledek, nejen díky pódiu, ale také díky způsobu, jakým jsme ho dosáhli. Na konci závodu jsem byl velmi rychlý. Je to důkaz, jak se zlepšujeme, protože jsem dokázal tlačit až do konce. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci," hodnotil Ital. "Ale když se stane něco tak smutného jako dnes, vše ostatní není důležité. Je mi Shoyi moc líto, protože to byl skvělý jezdec, ale zejména to byl velký sympaťák. Byl veselý, pořád se usmíval a každému vždy dokázal říct něco milého. Byl velmi mladý a měl před sebou skvělou kariéru. Jsme všichni velmi smutní."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz
21. listopadu | Alvaro Bautista dnes slaví 34 let.