Lorenzo je s výsledkem kvalifikace spokojený

V garáži Rossiho se intenzivně pracuje.
Klepněte pro větší obrázekJorge Lorenzo si v sobotní kvalifikaci zajel pro druhý čas, protože jeho krajan Dani Pedrosa byl během šedesáti minut odpoledních jízd k nedostižení a spolu s týmovým kolegou Rossim se tak postaví do první řady startovního roštu nedělní Velké ceny Indianapolisu.

„Jsem velmi spokojený s výsledkem dnešní kvalifikace, protože jsme od dopoledne udělali velký pokrok s nastavením motocyklu a dokonce od začátku jízd,“ řekl Jorge Lorenzo, který si v sobotu dojel pro druhý nejlepší čas na kolo.

„Bohužel jsme se už nemohli víc zlepšit v posledních kolech a to je nyní šest nebo sedm závodů, kdy jsem byl naposledy na pole position, což je pro mě celkem zvláštní, protože zajet jedno rychlé kolo byla obyčejně jedna z mých silných stránek!“

„Důležité ovšem je, že jsme v první řadě, máme dobrou závodní rychlost a jsme připraveni se zítra utkat o vítězství v závodu,“ řekl Jorge Lorenzo, který si naposledy pro pole position zajel během kvalifikace na Velkou cenu Spojených států v Laguně Seca.

V garáži Valentina Rossiho se bude pracovat dlouho do noci, protože Ital v kvalifikaci cítil, že mu schází potřebná rychlost a až v závěru se vlastně dostal do první řady, kde byl do té doby Alex De Angelis. Není to poprvé, kdy Rossi spolu s týmem zapracuje na finálním nastavení M1 až na poslední chvíli v zahřívacím tréninku, ale pokud mají konkurovat Pedrosovi s Lorenzem, tak jim ani nic jiného nezbývá.

„Co je nyní důležité je to, že jsme v první řadě, ale upřímně teď nejsme dostatečně rychlí a já tak nemůžu jezdit tak, jak chci,“ uvedl po sobotní kvalifikaci třetí Valentino Rossi. „Nemáme dostatečnou přilnavost k tomu, aby nám to umožnilo na to maximálně tlačit.“

„Dneska odpoledne jsme odvedli kus práce, ale stále nejsme v naši optimální kondici, takže potřebujeme všichni zabrat a najít způsob, jak se pro příští den zlepšit. K dispozici máme ještě zahřívací trénink a pokusíme se být v závodu plně konkurenceschopní,“ řekl závěrem Valentino Rossi.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře