Lorenzo má před sebou druhý pokus uspět v Katalánsku

V roce 2008 tam pro zranění z tréninku nestartoval.
Pro Jorge Lorenza patřila v minulém roce Velká cena Katalánska mezi jeden z pěti podniků v kalendáři světového šampionátu, z kterého si neodvezl ani jeden bod a právě letos má tento španělský jezdec Fiat Yamahy možnost si na domácím okruhu v Montmelo své skóre vylepšit.

Lorenzo je před závodem v Katalánsku ve velmi dobré formě. Z pěti letošních závodů hned čtyřikrát stál na stupních vítězů a s šestaosmdesáti body mu v této chvíli patří druhé místo v průběžném hodnocení mistrovství.

Jediné místo, kde se mu letos nepodařilo bodovat bylo opět na španělské půdě v závodu Velké ceny Španělska v Jerezu a tak je zcela pochopitelné, že motivace před dalším závodem Grand Prix je pro něho velmi vysoká, i když v prognózách je Španěl opatrný.

„V současnosti máme v motocykl větší důvěru a také jsme měli štěstí,“ řekl během Oficiální prezentace Velké ceny Katalánska Jorge Lorenzo. „Mimo Jerez jsme v tomto roce nezaznamenali žádný vážnější neúspěch.“

Jorge Lorenzo si pro letošní ročník světového šampionátu nejen změnil startovní číslo, ale rovněž i přístup k přípravě a závodění vůbec. Sám si teď myslí, že je v mnohem lepší pohodě než tomu bylo v jeho premiérovém ročníku v roce 2008.

„Můžu říct, že jsem nyní více vyzrálejší, ale nemůžu říct, že odolnější vůči dělání chyb. V Le Mans jsem si spletl pozici na startovním roštu a mohl být diskvalifikovaný, ale získal jsem pětadvacet bodů. V Mugellu bych nemusel získat ani jeden bod po pádu v zaváděcím kole, ale nakonec jsem skončil s dvaceti.“

Minulý měsíc vznikl fanklub španělského jezdce s devětadevadesátkou na kapotě a na okruhu v Montmelo jim bude patřit prostor na hlavní tribuně. Jak uvedl Lorenzo je to pro něho čest mít za sebou takovou skupinu, která mu bude fandit v tak neobyčejném závodu, jakým zcela určitě je pro jezdce Fiat Yamahy Velká cena Katalánska.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.