Lorenzo nevylučuje návrat do MotoGP, jedná s Ducati

Jorge Lorenzo nevylučuje, že by se příští rok mohl vrátit do MotoGP. Potvrdil, že jedná s Ducati.

V listopadu loňského roku Jorge Lorenzo oficiálně oznámil konec své kariéry jezdce MotoGP. Jen o několik týdnů později se pak připojil k testovacímu týmu Yamahy. Letos v Barceloně měl startovat na divokou kartu, ale kvůli omezením souvisejícím se současnou pandemií koronaviru byly pro letošek zrušeny starty na divokou kartu, takže letos Lorenza na dráze neuvidíme. Není však vyloučené, že by se mohl vrátit příští rok a to dokonce v roli závodního jezdce.

Jorge Lorenzo dnes oznámil konec kariéry

Jorge Lorenzo dnes oznámil konec kariéry

Není žádným tajemstvím, že jednání mezi Doviziosem a Ducati se zasekla na finanční otázce. Doviho manažer dokonce nevylučuje možnost, že by si Dovi mohl dát roční pauzu. Jeho místo u Ducati by tak mohl získat právě Lorenzo.

Jezdec z Mallorky sice ještě nedávno vylučoval možnost, že by ještě znovu závodil, nicméně dle serveru Crash.net  nyní Lorenzo potvrdil, že jednání s Ducati probíhá. V tuto chvíli ještě není nic jisté, nicméně není vyloučeno, že po boku Jacka Millera příští rok pojede právě Lorenzo, který už u Ducati jezdil v letech 2017 a 2018.

Zdroj: Crash.net, foto: Václav Duška Jr., 2Snap