Lorenzo opět v první řadě, Rossi dnes dvakrát upadl

Jorge Lorenzo pokračuje ve skvělé formě a opět nechybí v první řadě. Valentino Rossi v závěru upadl a na náhradní motocykl by už sednout nestihl. Do závodu odstartuje ze sedmého místa.

Pojedenácté za sebou se Jorge Lorenzo kvalifikoval do první řady. V kvalifikaci na Velkou cenu Indianapolis obsadil druhé místo. Jeho týmový kolega ze stáje Fiat Yamaha Valentino Rossi pár minut před koncem upadl a obsadil až sedmé místo.

Podle Lorenza byla trať velmi kluzká a hrbolatá. "Naštěstí se nám podařilo dobré kolo. S druhým místem jsem spokojen, Benova jízda byla úžasná. Dobrá práce," pochválil Španěl svého soupeře a příštího týmového kolegu. "Zítra bude důležitý opravdu dobrý start, protože vzadu je hodně dobrých jezdců a myslím, že to bude pro všechny náročná bitva."

Španěl pak ještě pochválil své nastavení i výběr pneumatik.

Rossi litoval hlavně své nehody. "Upadl jsem v nejhorší dobu kvalifikace. Měl jsem nasazené měkčí pneumatiky a jezdil rychlá kola, ale už nebylo dost času, abych to zkusil znovu. Mohlo to být horší, myslel jsem, že skončím hůř než sedmý, takže můžeme být spokojeni," hledal pozitiva fenomenální Ital. "Tato trať je velmi hrbolatá a myslím, že by se s tím na některých místech mělo něco dělat. Nevím, kdy jsem naposledy upadl dvakrát v jeden den, ale určitě to bylo před mnoha lety, snad ještě v devadesátých letech."

Vale totiž upadl už při dopoledním volném tréninku, ale naštěstí si nepřivodil žádná zranění. "Myslím, že to bude velmi zajímavý den, protože já, Pedrosa i Stoner jsme všichni vzadu, což je neobvyklé. Mohla by to být zábava," věří.