Lorenzo pojede v Katalánsku na divokou kartu

Před nedávnem Jorge Lorenzo oznámil, že se letos stane testovacím jezdcem Yamahy. Nyní přidal další novinku. Pojede GP Katalánska jako jezdec na divokou kartu.
Lorenzo pojede v Katalánsku na divokou kartu

Jorge Lorenzo měl loni velmi těžkou sezónu u Hondy, vše nakonec vyústilo v to, že jezdec z Mallorky koncem loňského roku oznámil konec kariéry.

Počátkem letošního roku pak sdělil, že v letošním roce bude testovat pro Yamahu. První test s Yamahou absolvoval v únoru v Sepangu.

Lorenzo se připojí k testovacímu týmu Yamahy

Lorenzo se připojí k testovacímu týmu Yamahy

Yamaha už dříve oznámila, že existuje možnost, že by Lorenzo v některém ze závodů mohl jet jako jezdec na divokou kartu.

Nyní je to již oficiálně potvrzené. Jorge Lorenzo pojede na divokou kartu během GP Katalánska, Katalánský závodní víkend je na programu ve dnech 5. až 7. června.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.