Lorenzo: Řekli ano, tak jsem tam skočil

Loni projel cílem domácí GP první a byl tak šťastný, že zastavil u místního jezera a na oslavu vítězství do něho skočil, což ho málem ´stálo život´, protože kombinéza s přilbou nejsou na nic podobného stavěné.

V letošním ročníku byl Jorge Lorenzo o něco zdrženlivější, co se týkalo jeho prognóz na výsledek závodu. Tvrdil, že se pokusí bojovat o příčky na stupních vítězů, ale zároveň poukázal na skutečnost, že rychlostní převaha je nyní na straně konkurence. Tedy Hondy.

Nicméně deštivou Grand Prix Lorenzo zvládl s klidem sobě vlastním, nepouštěl se do příliš velkých soubojů, počkal na správný okamžik a domácí podnik opět vyhrál. Kdo ví, zda nepadla nějaká sázka přímo v týmu Yamahy, nicméně Lorenzo po průjezdu cílem přiběhl znovu k jezeru a skočil, jenže tentokrát  to vypadalo, že prostě uklouzl … .

Nabízí se tedy otázka, chtěl skočit nebo mu prostě podklouzla noha a ve vodě se ocitl jaksi  nedopatřením. Jorge Lorenzo to vidí zcela jednoznačně, když k této věci uvedl: „Slavil jsem s fanoušky, užíval si tuto chvíli a ptal se jich, zda mám skočit nebo ne. Oni mi řekli ano, takže jsem tam skočil.“

Důvod k radosti měl jezdec tovární Yamahy hned dvojnásobný. Podruhé v řadě vyhrál domácí Grand Prix a zároveň se po druhém podniku sezony 2011 dostal do průběžného vedení šampionátu, kde má nyní náskok devíti bodů před Danim Pedrosou z Repsol Hondy.