Lorenzo s Márquezem mezi sportovní elitou Španělska

Jorge Lorenzo, mistr světa královské kubatury převzal v pondělí cenu Dona Felipe de Borbón pro Sportovce roku 2010. Mistr světa nejnižší kubatury Marc Márquez pak cenu pro sportovce roku do osmnácti let.
Lorenzo s Márquezem mezi sportovní elitou Španělska

Celá slavnost se odehrála pod patronátem královské rodiny v paláci El Prado. Španělští motocykloví závodníci Jorge Lorenzo a Marc Márquez byli protagonisty slavnostního večera udílení španělských cen pro Sportovce roku 2010, kterému předsedá král Don Juan Carlos a královna Doña Sofía.

Jezdec tovární stáje Yamahy získal cenu Dona Felipe de Borbón pro Sportovce roku 2010. Lorenzo zcela ovládl loňský šampionát královské kubatury, dosáhl mnoha vítězství, jen dvakrát chyběl na stupních vítězů a titul vyhrál s rekordním počtem bodů.

Marcu Márquezovi předala cenu princezna Asturie Doña Letizia, která se velmi zajímala o Márquezovy studia a také ji zajímalo, jak dokáže zkombinovat výuku ve škole s náročným účinkováním v závodech Grand Prix.

Márquez vyhrál titul mistra světa ve svých sedmnácti letech a stal se tak nejmladším španělským šampionem. V průběhu roku se mu rovněž podařilo překonat hned několik dalších rekordů a vše nakonec korunoval vítězstvím v třídě do 125ccm. Svými výkony se Márquez s Lorenzem zařadili mezi největší postavy sportovního světa Španělska.

Klepněte pro větší obrázek

17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.