Lorenzo se připojí k testovacímu týmu Yamahy

Jorge Lorenzo oficiálně potvrdil to, o čem už se nějakou dobu hovoří. Lorenzo bude testovat pro Yamahu.

Jorge Lorenzo před časem slíbil, že již brzy oznámí své plány na tento rok. A nyní nastal ten čas. Jorge Lorenzo oficiálně potvrdil, že se stane testovacím jezdcem Yamahy.

Yamaha sice původně slibovala roli testovacího jezdce Folgerovi, ale už před nějakým časem mu oznámila, že s ním nepočítá. V posledních dnech se hodně hovořilo o tom, že pro Yamahu nakonec bude testovat Lorenzo a tak se i stane. Tato informace již byla oficiálně potvrzena.

Jorge Lorenzo s Yamahou získal všechny své tituly v MotoGP (2010, 2012 a 2015). Vrací se tedy do dobře známého prostředí a k týmu, s nímž se mu dařilo.

Lorenzo začne testovat už za pár dnů v Sepangu spolu s ostatními testovacími jezdci a poté se bude účastnit i dalších IRTA testů. Divoké karty pro start v některém z letošních závodů zatím v plánu nejsou, ale na druhou stranu, Yamaha je otevřená možnosti, že by se Lorenzo znovu rozhodl jet ještě nějaký závod.

Lorenzo brzy oznámí své plány na příští rok

Lorenzo brzy oznámí své plány na příští rok

„Jsem velmi šťastný, že jsem se rozhodl připojit se k testovacímu týmu tovární Yamahy. Vždy jsem plánoval zůstat v MotoGP a vrátit se do paddocku, a myslím, že tohle je pro mě vhodná role. M1 znám dobře. Yamaha vyhovovala mému stylu jízdy, bude tedy velmi zajímavé znovu vyzkoušet svůj starý motocykl,“ sdělil jezdec z Mallorky.

„Návrat k Yamaze s sebou nese několik dobrých vzpomínek. Získali jsme spolu mnoho pódií a vítězství a tři tituly, takže víme, kde jsou naše silné stránky. Chci poděkovat Yamaze za tuto příležitost, protože mi to umožňuje dělat to, co miluji – tedy jezdit na motorce, posouvat limity a zároveň si užívat trochu klidnější životní styl než v předchozích letech,“ prozradil Lorenzo dále.

„Jsem velmi motivovaný a nemohu se dočkat, až budu zase jezdit. Chci udělat to nejlepší pro budoucnost Yamahy a doufám, že moje zkušenost bude pro inženýry a jezdce Yamahy užitečná a pomůže jim znovu získat titul,“ dodal Španěl.

Zdroj: motogp.com, foto: 2Snap - Friedemann Kirn


17:18 | Xavi Vierge sice v kvalifikaci upadl, ale do závodu odstartuje jako třetí. odkaz
17:17 | Augusto Fernandez měl v kvalifikaci nepříjemný pád, ale odešel po svých. odkaz
10:53 | Salač je naštěstí v pořádku. odkaz
10:52 | Filip Salač musel po pádu ve třetím tréninku na prohlídku do zdravotního střediska. odkaz
15. září | Quartararo a jeho dvojníci: odkaz