Lorenzo se připojí k testovacímu týmu Yamahy

Jorge Lorenzo oficiálně potvrdil to, o čem už se nějakou dobu hovoří. Lorenzo bude testovat pro Yamahu.

Jorge Lorenzo před časem slíbil, že již brzy oznámí své plány na tento rok. A nyní nastal ten čas. Jorge Lorenzo oficiálně potvrdil, že se stane testovacím jezdcem Yamahy.

Yamaha sice původně slibovala roli testovacího jezdce Folgerovi, ale už před nějakým časem mu oznámila, že s ním nepočítá. V posledních dnech se hodně hovořilo o tom, že pro Yamahu nakonec bude testovat Lorenzo a tak se i stane. Tato informace již byla oficiálně potvrzena.

Jorge Lorenzo s Yamahou získal všechny své tituly v MotoGP (2010, 2012 a 2015). Vrací se tedy do dobře známého prostředí a k týmu, s nímž se mu dařilo.

Lorenzo začne testovat už za pár dnů v Sepangu spolu s ostatními testovacími jezdci a poté se bude účastnit i dalších IRTA testů. Divoké karty pro start v některém z letošních závodů zatím v plánu nejsou, ale na druhou stranu, Yamaha je otevřená možnosti, že by se Lorenzo znovu rozhodl jet ještě nějaký závod.

Lorenzo brzy oznámí své plány na příští rok

Lorenzo brzy oznámí své plány na příští rok

„Jsem velmi šťastný, že jsem se rozhodl připojit se k testovacímu týmu tovární Yamahy. Vždy jsem plánoval zůstat v MotoGP a vrátit se do paddocku, a myslím, že tohle je pro mě vhodná role. M1 znám dobře. Yamaha vyhovovala mému stylu jízdy, bude tedy velmi zajímavé znovu vyzkoušet svůj starý motocykl,“ sdělil jezdec z Mallorky.

„Návrat k Yamaze s sebou nese několik dobrých vzpomínek. Získali jsme spolu mnoho pódií a vítězství a tři tituly, takže víme, kde jsou naše silné stránky. Chci poděkovat Yamaze za tuto příležitost, protože mi to umožňuje dělat to, co miluji – tedy jezdit na motorce, posouvat limity a zároveň si užívat trochu klidnější životní styl než v předchozích letech,“ prozradil Lorenzo dále.

„Jsem velmi motivovaný a nemohu se dočkat, až budu zase jezdit. Chci udělat to nejlepší pro budoucnost Yamahy a doufám, že moje zkušenost bude pro inženýry a jezdce Yamahy užitečná a pomůže jim znovu získat titul,“ dodal Španěl.

Zdroj: motogp.com, foto: 2Snap - Friedemann Kirn

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.