Lorenzo si v Británii dojel pro svou letos první pole position

Třiadvacetiletý rodák z Mallorky si dnes poměrně v klidu zajel pro své letos první postavení v čele startovního roštu třídy MotoGP, když časem 2´03,308 sekundy porazil Francouze De Punieta a Španěla Pedrosu.

Paradoxně byl Lorenzo také jediný jezdec z první řady, který do boxů dojel na svém motocyklu. Randy De Puniet totiž v závěru kvalifikace havaroval stejně, jako o něco později Dani Pedrosa. Oba Lorenzovi soupeři si zdemolovali své motocykly, ale po zdravotní stránce by měli být oba v pořádku.

„S první pole position sezony jsem velmi spokojený, ale ještě radši jsem z faktu, že jsem se odpoledne cítil na své M1 perfektně,“ uvedl vítěz sobotní kvalifikace Jorge Lorenzo. „První řada je pro nás velmi důležitá, protože nám dává nejlepší možnost se opět umístit na stupních vítězů.“

„Dnes jsme stačili zajet osmnáct kol v řadě na tvrdé pneumatice a osm na měkké, což je dobré znamení, ale dráha byla poměrně studená a zabralo hodně času než pneumatiky dosáhly správné teploty, takže musíme počkat a finální volbu pro den závodu zvolíme podle povětrnostní situace.“

„Cítím se dobře a na zítřek se těším, jen doufám, že nebude pršet,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo, který nezapomněl poděkovat všem lidem z týmu, kteří během dvou tréninků dokázali  motocykl připravit tak, aby i přes nerovnosti na dráze dokázal zajet na Silverstonu první čas na pole position od roku 1986.