Lorenzo ukončil cestu po jihovýchodní Asii v Indonésii

Španěl byl přítomen slavnostnímu uvedení motocyklu Jupiter Z.
Jorge Lorenzo, vicemistr světa v královské kubatuře světového šampionátu silničních motocyklů, ve středu ukončil propagační cestu po jihovýchodní Asii v hlavním městě Indonésie.

Španělský jezdec byl čestným hostem slavnostního uvedení nového modelu motocyklu Yamaha Jupiter Z, které proběhlo v kongresovém centru hlavního města Jakarty s kapacitou 5700 diváků.

Lorenzo cestu po jihovýchodní Asii zahájil minulý týden návštěvou Bankoku a byl překvapen skutečností, jak populární je motocyklový sport v zemích, které nejsou zařazeny v kalendáři mistrovství světa, ale z hlediska prodeje motocyklů patří mezi světovou špičku.

Všem divákům v sále se Lorenzo představil v závodní kombinéze v barvách Fiat Yamahy a neskrýval své nadšení, když řekl: „Dnes jsem zažil jedenu z největších show v sále, co si pamatuji. Představení bylo působivé a vy si uvědomíte, jakou energii má tato země. Roste rychlým tempem a Yamaha tady prodá téměř tři milióny strojů ročně.“

„Všude, kde jsem byl v letošním roce jsem cítil, že se mi dostalo milého přijetí, ale musím připustit, že Indonésie mi přijde obzvlášť důležitá, třebaže nepořádala Grand Prix od poloviny devadesátých let. Moc rád bych viděl návrat této země do světového šampionátu MotoGP, protože jasně dokázala svou náklonnost pro motocykly,“ uvedl závěrem Lorenzo, jenž odletěl na Bali, kde nyní tráví zaslouženou dovolenou.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz