Lorenzo v roli diváka na okruhu v Barceloně

Jezdec továrního týmu Fiat Yamahy byl na okruhu v Katalánsku osobně přítomen úvodnímu podniku Španělského šampionátu silničních motocyklů CEV Buckler 2010.

Potom, co byla odložena Velká cena Japonska se o víkendu Lorenzo vydal do Katalánska, kde sledoval debut svého kamaráda a tréninkového kolegy Ricarda Cardúse, jenž závodí v kategorii Moto2.

Lorenzo se podílí na Cardúzově účasti v týmu Laglisse, kde závodí v sedle motocyklu Suter MMX spolu s Carmelo Moralesem, Jorge Castellanosem a Kolumbijcem Santiago Hernándezem. Všechny čtyři motocykly závodí s logem ´XFuera´, což je značka vicemistra světa královské kubatury z roku 2009.

Minulou sobotu měl Lorenzo odcestovat do Berlína, aby osobně splnil svůj závazek ohledně sponzoringu a odtud pak odletět přímo do Tokia. Odklad japonské Grand Prix nicméně Lorenzovi umožnil vidět Cardúsovu premiéru na vlastní oči přímo na katalánském závodním okruhu Circuit de Catalunya, kde skončil čtvrtý.

17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.